Ādlers savu koncepciju apzīmēja kā individuālo psiholoģiju, kas patiesībā nozīmē sociālo psiholoģiju. Jo Ādlers ļoti lielu uzmanību pievērsa attiecībām, saistībai ar citiem cilvēkiem, sabiedrības lomai cilvēka dzīvē u.c. Latīniski „individuum” nozīmē „vienots, nedalāms”. Ādlers izvēlējās šo apzīmējumu, jo uzskatīja, ka cilvēka personība ir vienots, nedalāms veselums, ka nevar salikt pa atsevišķiem plauktiņiem cilvēka dvēseli, psihi, personību. Tāpēc Ādleram nav tāda priekšstata par psihes struktūru kā, piemēram, Freida ID, Ego, Superego, vai arī Junga - par dažādiem spēkiem psihē.
Vispirms nedaudz par Ādlera biogrāfiju, jo, kā jau mēs zinām, daudzu psihoanalītiķu biogrāfijās lielā mērā atspoguļojās arī viņu koncepcija. Katrs cilvēks izmanto savu personisko pieredzi, un, kā mēs redzēsim, Ādlera pieredze ir krietni atšķirīga gan no Freida, gan īpaši no Junga, līdz ar to viņa koncepcija ir atšķirīga.
A. Ādlers dzimis Vīnes priekšpilsētā Rūdolfsheimā vidēji pārtikuša labības tirgotāja ģimenē, kurā auga 6 bērni. Alfrēds bija otrais bērns ģimenē. Tieši šai sakarā Ādlers bija pirmais, kurš pievērsa uzmanību tam, ka ir svarīgi, kurš pēc skaita ģimenē bērns ir, vai viņš ir vienīgais bērns ģimenē, vai pirmais, vai otrais vai pēdējais – tas lielā mērā nosaka cilvēka raksturu. …