Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
0,72 (12%)
Discounted price*:
5,27
Purchase
Add to Wish List
ID number:581089
Author:
Evaluation:
Published: 25.11.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    4
  Ievads    4
1.  A.Ļičko rakstura klasifikācija    6
1.1.  A.Ļičko teorijas būtība    6
1.2.  Rakstura tipu īss apraksts    8
2.  K.Leonharda rakstura klasifikācija    15
2.1.  K.Leonharda teorijas būtība    15
2.2.  Rakstura akcentuāciju īss apraksts    17
3.  A.Ļičko un K.Leonharda teoriju salīdzinošā analīze    22
  Secinājumi    27
  Izmantotās literatūras saraksts    28
Extract

Jau kopš seniem laikiem, pat vēl pirms mūsu ēras cilvēks ir tiecies savus apkārtējos sadalīt grupās, salīdzinot dažādus rādītājus – ķermeņa uzbūvi, sejas proporcijas, acu krāsu, kā arī personības rakstura īpašības. Pirmsākumā gan tika izdalīti nevis rakstura dažādie aspekti, bet īpašību kopums – pozitīvie un negatīvie afekti, mirstīgās un nemirstīgās cilvēka sastāvdaļas, utt.
Atbildi uz jautājumu:`` Kāpēc gan visiem grieķiem, kaut arī viņi dzīvo zem vienām debesīm un tiek audzināti vienādi, piemīt tik dažādi raksturi?``, jau pirms 2000 gadiem savā darbā ``Raksturi`` meklēja Theophrastus (Личко.А.Е. 1983). Viņam seko daudzi antīkās filozofijas pārstāvji, kas pētīja dvēseli un izvirzīja savas dažādās teorijas par cilvēka personības struktūru un tās īpašībām. Viens no tiem ir Empedokls, kas pirmais par rakstura komponentiem pieņēma stihijas (ūdens, gaiss, zeme, uguns) un to savstarpējo attiecību izpausmi - par rakstura īpašībām. Viņam seko Hipokrāts ar teoriju par temperamentu un, kaut arī šis skaidrojums mūsdienās netiek uzskatīts par zinātnisku, viņa sniegtie nosaukumi (flegmatiķis, holeriķis, sangviniķis, melanholiķis) tiek izmantoti līdz pat šim brīdim.
Jebkuru cilvēku, kas apzinās savu rīcību var saukt par personību. Laika gaitā personība tiek analizēta no dažādu zinātņu pozīcijas – pedagoģijas, vispārīgās un medicīniskās psiholoģijas, psihiatrijas. Ir pieņemts uzskatīt, ka termins personība kā sava veida bāzi iekļauj temperamentu un raksturu. Raksturs tiek definēts kā: ``...cilvēka individuālpsiholoģiskās īpašības, kuras ir ieaudzinātas un noteic viņa darbības (uzvedības, izturēšanās) individuālo stilu.`` Mēs katrs piedzimstam kā indivīds ar savām ģenētiski noteiktām īpatnībām (temperaments, ķermeņa uzbūve u.c.), bet par personību veidojamies dzīves laikā, sākot ar to mirkli, kad apzināmies sevi kā būtni ar savām jūtām, savu attieksmi pret apkārtējo utt. Personības veidošanos ietekmē audzināšana, kā arī apkārtējā sociālā, etniskā un kultūrvide (V.Renģe 2000). Ar vārdu temperaments saprot individuālo bioloģisko reakciju tipu – iedzimtas individualitātes īpatnības, kas ir īpaši pastāvīgas, noturīgas, konservatīvas, gandrīz nemainīgas un piemīt cilvēkam praktiski visā viņa dzīves laikā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „A.Ļičko un K.Leonharda veidoto tipoloģiju salīdzinošā analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/581089

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register