Alkohols Latvijā sastopams jau gadsimtiem. Alkoholisms kā problēma parādās jau 15.-17. gs., taču ne vienmēr tā uzskatīta par sociālu problēmu, drīzāk personīgu. Latvijā šai problēmai uzmanība tiek pievērsta jau gadiem ilgi, bet līdz galam tā nav atrisināta vēl šodien, kā arī ir dažādi pretspēki, kas alkohola patēriņa ierobežošanu pieļaut nevēlas.
Dažādos avotos alkoholisms tiek definēts līdzīgi, tāpēc autors savā darbā balstās uz Tezaurs.lv sniegto alkoholisma definīciju – Alkoholisku dzērienu bieža un pārmērīga lietošana. Tezaurs.lv ir ar medicīniski definēts, kas ir alkoholisms – Slimīgs stāvoklis, slimība, ko rada pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana. No tā izriet, ka alkoholismu var dēvēt par slimību un atkarību (Tezaurs.lv, 2023).
Pēdējo gadu laikā veikti dažādi pētījumi un aptaujas, lai noskaidrotu, cik liela Latvijas iedzīvotāju daļa lieto šo atkarību izraisošo vielu un vai alkoholisms sabiedrībā tiek uzskatīts par sociālu problēmu. Pastiprināta uzmanība tiek pievērsta faktam, ka alkohola absolūtā daudzuma patēriņš pieaudzis tieši sākot ar kovid-19 pandēmijas iestāšanās brīdi. …