Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,13 (13%)
Discounted price*:
0,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:520933
Author:
Evaluation:
Published: 17.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Šis dzejoļu krājums, manuprāt, ir veltīts latvju tautai, kas salīdzināta jau pašā sākumā ar sila priedi. Priedi, kas izrauta no sava sila vēl arvien tur dzimtenē iedzītas dziļas saknes, kas notur to pie spēka un dzīvības, lai kā arī galotne nelocītos. Ir daudz vēju, kas loka katrs uz savu pusi priedi, bet viņa to visu iztur, lai beigās atgrieztos savā silā un dzimtenē.
Autors šajā krājumā apraksta latvju tautas pārciesto pēc 2. pasaules kara, balstoties uz saviem pārdzīvojumiem -nodarītās sāpes, postījumus, bailes, nezūdošo dzimtenes mīlestību, tautas vienotību un spēju pēc visa pārciestā, saglabāt cerību uz labākiem laikiem.
Krājumam cauri vijas dziļš patriotisms pret dzimteni no autora puses. Var just, ka autors ļoti mīl savu dzimteni, tautu un valodu un ka nekur viņš nespētu būt tik laimīgs kā dzimtenē, runājot ”mātes valodā”. Domāju, ka tie cilvēki, kas piedzīvojuši šos laikus pret dzimteni izjūt daudz lielāku cieņu un mīlestību nekā tie, kas dzimuši jau brīvā Latvijā un nav ar to visu tik tiešā veidā saskārušies. Tajos laikos patriotisms bija izteiktāks, jo nācās piedzīvot tos laikus, kad Latvijā nebija brīvības un to pārvaldīja citas tautas varmācīgā vara un diktatūriskais režīms.
Izlasot krājumu, manī radās pārdomas par visu to, ko latvju tautai ir nācies pārciest un piedzīvot, lai tagad mēs varētu teikt, ka Latvija ir brīva un neatkarīga valsts ar savu valodu un kultūru. Tie Latvijai nebija viegli laiki, bet tagad ir neaprakstāms lepnums iet pa Vecrīgu, Rīgas ielām un citām vietām Latvijā, zinot, ka kādreiz šeit viss bijis nopostīts līdz ar zemi, bet tagad Latvija beidzot ir uzziedējusi kā skaista un krāšņa puķe, ko visi apbrīno un saka, cik šeit Latvijā tomēr ir skaisti un silti. Ir lepnums par savu tautu un tās sasniegto brīvību.
Grāmatiņa ir paša autora dzīvesstāsts no brīža, kad tas redzējis dzimtenei nodarīto, pats ticis izsūtīts uz daudziem gadiem svešumā un, nezaudējot dzimtenes mīlestību, spējis atgriezties mājās.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,25 €
Work pack Nr. 1161931
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Andreja Eglīša dzejoļu krājuma "Sila priede" analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/520933

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register