Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
12,99
You save:
2,47 (19%)
Discounted price*:
10,52
Purchase
Add to Wish List
ID number:119985
Author:
Evaluation:
Published: 20.01.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Konstitucionālo tiesību priekšmets.
Konst.ties. (no angļu val. Constitucional law)-Tiesību grupas nozares nosaukums daudzu valstu publisko tiesību sistēmās. Šīs nozares pastāvību un statusu nosaka tās īpašais regulēšanas priekšmets. Konst.ties. regulē cilvēka, pilsoņa un sabiedrības dzīves tiesiskos pamatus, no vienas puses, un valsts uzbūves un darbības tiesiskos no otras puses, kā arī šo abu pušu savstarpējās attiecības. Konst.ties. principi un normas tādējādi nosaka gan indivīdu, pilsoņu, daudzu sabiedrības un valsts dzīves pušu tiesiskā un politiskā statusa pamatus, gan pamatformas, kādās tauta īsteno savu varu dažādās valsts, saimnieciskās, kultūras un sabiedriski politiskās dzīves jomās, gan valsts institūciju tiesiskos pamatus, valsts iestāžu sistēmu un kompetenci, gan arī to darbības pamatprincipus. Tā kā konst.ties. galvenais avots konstitūcija, tad šīs ar augstāko spēku apveltītās normas un principi reglamentē glvk. “konstituēšanas”, “iekārtošanas”, “uzbūves” aspektus, kuriem ir īpaša integrējoši funkcionāla loma cilvēka, sabiedrības un valsts dzīvē. Konst.ties. ir publisko ties. pamatnozare, un tās metodi raksturo uz varas imperatīvā pamata dibinātas principiālas nostādnes: obligāti saistošu pienākumu normas, atļaujošās un aizliedzošās normas, kuras regulē cilvēka stāvokli sabiedrībā un valstī, sabiedriskās iekārtas pamatus, valsts un pašvaldību institūciju sistēmas organizācijas un darbības pamatus.
Konst.ties. subjekti iedalāmi divos veidos:• fiziskas personas (pilsoņi, indivīdi, vēlētāji, deputāti);• sabiedriski veidojumi ( valsts organizācijas, partijas, iestādes).
Konst.ties. nosaka fiz.pers. un sab.veid. vispārīgās tiesības, brīvības, pilnvaras, uzdevumus, pienākumus, funkcijas utt.Konst.ties. avoti ir konstitūcijas, likumi, starptautiskie līgumi, izpildvaras, konst. tiesas, pašvaldības normatīvie akti, tiesu precedenti u.c.Konst.ties. kā zinātne, kas veic konst. normu, principu, institūtu un konst. tiesisko un politisko attiecību izpēti, arī atbilstošo teoriju un uzskatu izpēti.Konst.ties. kā institūtu sistēma, kā mācību disciplīna, ko pasniedz dažādu valstu augstskolās. (jurid. terminu vārdnīca).Konst.ties. un valsts tiesības
Kādas ir attiecības šo terminu starpā. Pastāv 3 pozīcijas:abi šie termini var būt sinonīmi; tiek atzīts, ka valsts tiesības ir plašākās par konst.ties. pēc apjoma, ir 2 atskaites sistēmas: ja valsts tiesības identificē ar publiskām ties., tad varētu teikt, ka valsts ties. ir plašākas, ja šo valsts ties. plašumu pamato tikai pēc avotiem (tam grūti piekrist). konst.ties. ir plašākas, jo tās savā reglamentēšanas objektā ietver ne tikai valsts un varas problēmu risinājumu, bet regulē sekojošo 3 parādību galvenos pamatus: cilvēks, sabiedrība, valsts. Precīzāks termins ir konst.ties. Kā jēdziens tas tiek izprasts 3 nozīmēs: mnoteikta tiesību nozare – juridisko normu kopums, konst.ties. kā zinātne – jāizmanto dažādas metodes (indukcija, dedukcija, salīdzinošā, vēsturiskā). Rezultātā rodas jaunas kategorija, jēdzieni, secinājumi, noteikts mācību kurss, disciplīna. Priekšmets- ties. normas, kas regulē cilvēka un sabiedrības no 1 puses un valsts varas mehānisma no 2 puses savstarpējās attiecības.


Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ārvalstu konstitucionālās tiesības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/119985

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register