Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,45 (18%)
Discounted price*:
2,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:306966
Author:
Evaluation:
Published: 14.02.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pati atkarība – pēc definīcijas - ir tieksme pastāvīgi pārdzīvot specifisku stāvokli, par ko klients piekrīt gan tērēt naudu, gan iegūt negatīvu seku iespēju. Interneta atkarības jēdziens (Internet Addiction Disorder) IAD pirmo reizi tika ieviests 1990.g., lai aprakstītu nepārvaramu patoloģisku tieksmi pēc Interneta lietošanas. Dažreiz pārmērīga Interneta lietošana var pastiprināt cilvēka sociālo izolāciju, pastiprināt vai pagarināt depresiju, sagraut ģimeni, mācības, rada naudas, veselības vai darba zaudējumu.
Internetatkarība ir objektīva, nopietna patoloģija, kas ietekme un izmaina visa cilvēka dzīvi. To vairs nepārvalda saprāts un griba, bet gan slimīgā tieksme palikt virtuālā pasaulē. Rezultātā iestājas sociālā un garīgā degradācija un ciešanas. Fiziskas sekas- ilgu laiku sēžot pie datora elpošana paliek pavirša, dēļ tā rodas sirds hipoksija un asinsrite visos orgānos nav pietiekoša, veidojas acu gļotādu distrofiskie traucējumi, atrofējas muskuļi, veidojas mugurkaula skolioze un tml. Psiholoģiskas- neattīstās iemaņas un pieredze, kas ir saistītas ar māņu orgāniem, reāla dzīve paliek otrā plānā, cieš arī kognitīvas funkcijas.
Jebkuros apstākļos indivīdam piemīt dažādas lomas. Gan materiālā pasaulē personām piemīt dažādas identitātes dažādās situācijas gan kiber vidē lietotājiem piemīt dažādas identitātes dažādās apakšvidēs. Tur eksistē atklāta un ļoti plaša psiholoģijas atbalsta vide, piemēram, psihodrāmas eksperimentu vide. Tomēr eksistē arī psihopatoloģijas izpausmes vide. Mūsu datorizētās un Internetizētās sabiedrības apstākļos dezadaptēta persona var aiziet Internetā, kur lomu spēlētāju vietā var nokļūt reālās dzīves personas ekrāna otrā pusē. Tomēr atšķirībā no materiālās pasaules sociālās attīstības, kur kārtība ir reglamentēta gan ar likumiem, gan ar konvencionālām sabiedriskām normām, Interneta vidē, kur nav īpašnieka, kura pieder visiem un nevienam, vienlaicīgi eksistē gandrīz absolūta anarhija.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Atkarības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/306966

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register