Alerģija ir cilvēka imūnsistēmas pārmērīga reakcija pret parasti nevainīgām vielām - alergēniem. Biežākās alerģiskās slimības ir atopiskais dermatīts, alerģiskās iesnas, bronhiālā astma. Biežākie alergēni ir ziedputekšņi, sadzīves alergēni (mājas putekļu ērcīte, pelējuma sēnītes), dzīvnieku alergēni (suns, kaķis, kāmis) un pārtika (piens, olas, zivis, medus, citrusaugi).
Neirodermīts (atopiskais dermatīts) – hroniska ādas slimība, ko raksturo ādas izmaiņas, stipra nieze un hroniska, recidivējoša gaita. Slimības norisei raksturīga izteikta sezonalitāte: ziemā – paasinājumi un recidīvi, vasarā – daļējas vai pilnīgas remisijas fāzes.
Iemesli
Neirodermīta attīstībā liela nozīme ir iedzimtai nosliecei uz alerģijām, nervu sistēmas bojājumiem, kā arī endokrīno dziedzeru un kuņģa-zarnu trakta funkciju traucējumiem.
Faktori, kas provocē slimības attīstību un paasinājumus, visbiežāk ir: pārtika (dažādu produktu nepanesība), inhalācijas (pārtikas smarža, ķīmisku vielu, putekļu, putekšņu ieelpošana), kontakti (vilna, klimata ietekme) un psihoemocionālie (stress). Slimības pamatā ir organisma reaktivitātes izmaiņas, ko nosaka imūnie un neimūnie mehānismi, izraisot paaugstinātu organisma jūtību pret iepriekš uzskaitītajiem faktoriem. …