Autors šo studiju darba tēmu izvēlējis, interesējoties par pieaugošo ātrās ēdināšanas uzņēmumu popularitāti un to skaita strauju palielināšanos gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs.
Arī Rīgā palielinoties tūristu skaitam ir acīmredzami palielinājies pieprasījums pēc dažāda tipa ēdināšanas uzņēmumiem, un viens no izplatītākajiem un pieprasītākajiem ēdināšanas uzņēmumu veidiem ir ātrās apkalpošanas un ēdināšanas uzņēmumi. To piedāvātā produkcija (turpmāk tekstā fast food) piesaista gan tūristus, gan vietējos iedzīvotājus. To sekmējušas reklāmas gan mēdijos, avīzēs, žurnālos, kā arī dažādu plakātu izskatā uz ielām.
Fast food izvēlas lielākoties tie cilvēki, kuri vienmēr ir aizņemti darbā, tādēļ viņi cenšas ekonomēt laiku un iegādāties šos ātri pagatavojamos ēdienus (bet ne veselīgos). Fast food mēs varam gan paņemt līdzi sabiedriskajā transportā, gan ēst uz ielas vai darbā. Nav nepieciešams pavadīt daudz laika ēdot šos ēdienus. Tomēr ir sabiedrības daļa, kas ne tikai neatbalsta, bet ir kategoriski pret šo ātrās ēdināšanas uzņēmumu produktu izplatību un lietošanu uzturā. Tiek uzskatīts, ka ļoti daudzas slimības organismā rodas, lietojot uzturā šos kalorijām bagātos ēdienus, kā arī dabas piesārņojums tiek ņemts vērā (jo visbiežāk fast food tiek pasniegti plastikāta vai papīra traukos).
Studiju darba mērķis ir uz teorētiskās bāzes pamata izanalizēt ātrās ēdināšanas uzņēmumu produktu Rīgā, izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus.
Izvirzītā mērķa sasniegšanai tika izvirzīti šādi uzdevumi:
Izpētīt literatūrā pieejamo informāciju par ātrās ēdināšanas uzņēmumiem;
Iepazīties ar pieejamo informāciju – statistikas datiem un publikācijām presē
raksturot ātrās ēdināšanas uzņēmumu produktu Rīgā, kā arī tā nozīmi viesmīlības industrijā;
Izpētīt un raksturot ātrās ēdināšanas uzņēmumu tipus, to piedāvāto produktu un pieprasījumu Rīgā;
apkopot iegūto informāciju un izdarīt secinājumus
izstrādāt priekšlikumus…