Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:170724
Author:
Evaluation:
Published: 13.02.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Autoritārā politiskā režīma raksturojums    4
2.  Valsts apvērsums Latvijā 1934.gadā    5
3.  Tiesības autoritārā režīma posmā ( 1934.- 1940.g.)    7
  Nobeigums    9
  Izmantotās literatūras saraksts    10
Extract

Latvijas Republikas Satversme stājās spēkā 1922.gada 7.novembrī, kad uz pirmo sēdi sanāca pirmā Saeima. 4.Saeimas pilnvaru laikā 1934.g. 15.maijā Latvijā toreizējā Ministru prezidenta K. Ulmaņa vadībā tika izdarīts valsts apvērsums. Valdība savā deklarācijā paziņoja, ka “līdz Satversmes reformas izvešanai Saeimas funkcijas izpilda Ministru kabinets, sākot ar 1934.g.15.maiju”1.Šī valdības deklarācija bija krasā pretrunā ar vairākiem Satversmes pantiem. Satversmes praktiskā piemērošana faktiski bija pārtraukta, jo Saeimas funkcijas uzņēmās Ministru kabinets. Tādejādi valdības antikonstitucionālās rīcības rezultātā Satversme Latvijā palika spēkā tikai de iure.
Ministru prezidents K. Ulmanis pretēji Satversmē paredzētajai kārtībai uzņēmās arī Valsts prezidenta amata pildīšanu, kļūstot par Valsts un Ministra prezidentu. Tā rezultātā Latvijā nodibinājās Satversmei neatbilstošs autoritārs režīms.
Referātā izskatīta autoritārā politiskā režīma galvenās pazīmes un īpašību izpausme Latvijas Republikā laika posmā no 1934.g.15.maija līdz 1940.gadam.
Darbā tika izmantota speciālā literatūra, t.sk. pazīstama Latvijas juridisko zinātņu teorētiķa V. Jakubaneca, A. Šildes un A.D. Lēbera grāmatas.
Varas veidošanās un dalīšanas process, varas resursu izvietojums sabiedrībā un to izmantošana dažādu vērtību sadalē – tās ir politikas pamatproblēmas. To skaidrojumā svarīga nozīme ir politiskā režīma jēdzienam, kura ietvaros politiskie procesi tiek analizēti plašākā nozīmē – sakarā ar daudzām citām sabiedrības dzīves parādībām, ar indivīda un visas sabiedrības un varas institūciju attiecībām, ar brīvības un vienlīdzības faktisko realizēšanos.
“Analizējot politisko režīmu, pirmkārt, jāizskaidro pēc kādiem principiem sabiedrībā ir sadalīta vara, cik daudz no tās katram pieder, kā un kādā nolūkā tā tiek izmantota”.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register