-
Bērna kopšana līdz sešu mēnešu vecumam
Norūdīšana ar ūdeni
Šādas procedūras var sākt ar otro mēnesi jaundzimušā dzīvē. Galvenais princips – pakāpeniska ūdens temperatūras pazemināšana un arvien ilgāka ūdens iedarbība.
Mazgāšanās – visvienkāršākā ūdens norūdīšanas procedūra. Jānsāk ar 28-26°C, pankāpeniski samazinot līdz 20°C.
Norīvēšanās – vismaigākā ūdens norūdīšanas procedūra. Sākumā ūdens temperatūrai jābūt 34°C, samazinot par 0,5-1°C dienā,līdz 26-23°C. Saliekiet frotē dvieli vairākos slāņos, samērcējiet to un norīvējiet mazuļa ķermeni. Pirmās nedēļas laikā norīvējiet mazuļa augšdaļu, sākot ar otro nedēļu – visu mazuli. Pēc 3 dienām kopš rīvējat mazuli pilnībā, sāciet paazemināt ūdens temperatūru. Pēc procedūras, ar sausu dvieli nosusiniet mazuli, taču bez berzēšanas.
Ir arī citi viedi, kā veikt norūdīšanu ar ūdeni, piemēram, kāju aplaistīšana, visa bērna aplaistīšana un termoregulācijas trenēšana.
Norūdīšana ar saules stariem
Gaismas un gaisa peldes vislabāk savienot ar pastaigām. Jāatceras, ka bērni līdz 1 gada vecumam nedrīkst atrasties tiešos saules staros, tāpēc procedūras jāveic izkliedētā saules gaismā; vispiemērotākais laiks 10.00-11.00 un pēc 16.00-17.00. D vitamīns veidojas bērna organismā saules staru ietekmē, tas ir vitāli nepieciešams pareizai kaulu augšanai un tās struktūras attīstībai. Norūdīšanai saules staros jābūt pakāpeniskai – sākumā tikai kājiņas, tad arī vēderiņš, trešajā dienā – krūtis utt. Arī norūdīšanas laiks ir jāpagarina pakāpeniski – līdz 7-10 minūtēm.
Ja bērns pārkarst, tad viņš ir jāpārnes ēnā, jādod daudz dzert un pie galvas jāpieliek autiņš, kas samitrināts vēsā ūdenī.
Bērna raudas
Interesants ir fakts, ka mātes attieksmi pret sava bērna raudāšanu diktē viņas intelektuālais līmenis un kultūra, kurā viņa dzīvo. Piemēram Rietumeiropas un ASV mammu bēni raud biežāk un ilgāk, un tas ir saistīts ar mammas atbildes reakciju uz bērna saucieniem - raudāšanu. Antropoloģe no Kornellas institūta, grāmatas "Mūsu bērni, mēs paši" ("Our babies, Ourselves") autore Meredita Smola raksta: "Rietumos mamma atsaucas uz bērna raudāšanu vidēji minūtes laikā - parasti paņem bērnu rokās un nomierina. Bērni, kuri piedzimst tur, kur vēl ir spēkā pirmatnējās mednieku/vācēju civilizācijas iezīmes (piemēram Botsvanā), raud tikpat bieži, bet laika ziņā - divreiz mazāk. Afrikāņu mammas atsaucas uz bērna raudām pieliekot viņu pie krūts 10 sekunžu laikā" - tur mazuļus baro apmēram četras reizes stundā, turlāt bez jebkāda režīma, lai cik dīvaini tas liktos mūsu mammām, kuras atbalsta barošanas režīmu. Šobrīd visā pasaulē mainās attieksme pret mazuļu raudām - pamazām tiek atzītas bērna tiesības pieprasīt uzmanību.
…
Pirmsskolas pedagoģija Mazbērna audzināšana Bērna aprūpe pirmajos sešos mēnešos Referāts Ievads Katru dienu visā pasaulē dzimst kāds bērniņš, kurš savā ģimenē ienes laimi un prieku. Jebkurai sievietei bērna piedzimšana saistīta ar lielām pārmaiņām, jo tagad dzīve un ikdiena būs kopā ar mazuli, kurš aizņem lielāko daļu mātes rūpju un laika. Zīdaiņi mēdz būt ļoti dažādi, un, ja jūs laikus zināsiet, ko var sagaidīt – sākot no viņa galvas formas un beidzot ar ādas nokrāsu -, jums būs vieglāk saprast, kā savu mazuli droši aprūpēt. Apiešanās ar zīdaini Pirmās dienas mājās Gultiņā mazulim var būt ne visai ērti. Radiet bērnam tādus apstākļus, kas maksimāli līdzinās viņa stāvoklim sievietes dzemdē. Parastajā gultiņā ierīkojiet „ligzdiņu”: atbalstiet mazuļa muguru pret salocītu autiņu un apsedziet viņu ar segu vai frotē dvieli. Bērna pacelšana rokās un nēsāšana Bērnam jātuvojas lēnām un mierīgi. Pirms pieskaraties viņam, dodiet ziņu par savu klātbūtni ar balsi vai acu kontaktu. Ar maigumu un iejūtību jūs vēl jo vairāk paudīsiet mazulim savu mīlestību, un viņš jūsu rokās jutīsies vēl labāk. Bērns gandrīz nemaz nespēj noturēt savu galvu, un, ja jūs to nepieturat, galva bezspēcīgi klanās.Tādēļ turot bērnu rokās, ir jābalsta viņa galva, lai bērns justos droši. Kad gribam paņemt mazuli rokās, novietojam vienu roku zem dibena, otru zem pakauša. Lēnām paceļam mazuli. Ceļot mazuli, jāuzmanās, lai galva būtu augstāk par ķermeņa lejasdaļu. Kad gribam bērnu noguldīt, pacelt vai nēsāt uz rokām, pieturam viņa galviņu un uzmanam, lai rokas un kājas neatkarātos. Turot mazuli vertikāli, atbalstam viņa muguriņu. Bērna noguldīšana Noguldot bērnu, ar abām rokām jābalsta viņa mugura, skausts un galva. Kad mazulis nolikts uz matracīša, lēni jaizvelk roka, kura balsta bērna ķermeņa apakšdaļu, un ar šo roku nedaudz jāpaceļ bērna galva. Uzmanīgi jāizvelk roku, kas balsta bērna galvu, un uzmanīgi nolaižam viņa galvu uz matracīša....
- Bērna kopšana līdz sešu mēnešu vecumam
- Pirmsskolas vecuma bērna personības attīstības īpatnības
- Uzslavas un kritikas ietekme uz bērna attīstību
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Rotaļa - pirmsskolas vecuma bērnu vadošā darbība
Research Papers for secondary school5
-
Emociju izpausmes 16 līdz 19 gauds veciem skolēniem
Research Papers for secondary school37
-
Kreiļu mācības skolā - problēmas un to iespējamie risinājumi
Research Papers for secondary school40
-
Runas (pirmsskolas vecumā) un rakstīšanas (sākumskolas vecumā) traucējumi bērniem, ieteikumi to novēršanai
Research Papers for secondary school25
Evaluated! -
Mobilais tālrunis/viedtālrunis - izglītojamo izklaides rīks mācību procesā
Research Papers for secondary school39