Laika gaitā lauksaimniecībā ir mainījusies gan tās ražoto produktu sortiments, gan tās pielietotā tehnika. Kā īpašs lauksaimniecības veids ir izveidojusies bioloģiskā lauksaimniecība.
Pati bioloģiskā lauksaimniecība tomēr tiek iedalīta dažādās formās atkarībā no tā, uz ko tiek likts galvenais uzsvars un kādas metodes tiek lietotas saimniekošanā. Kā vispārīgu bioloģiskās lauksaimniecības definīciju varētu izvirzīt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra piedāvāto:
Bioloģiskā lauksaimniecība ir lauksaimniecības veids, kas ražo bioloģiski tīru lauksaimniecības produkciju un ir videi nekaitīgs.
Bioloģiskās lauksaimniecības pamatā ir princips, ka katra lauku saimniecība veido bioloģisko sistēmu, kurā augsne, tajā notiekošie procesi, augi un dzīvnieki ir cieši saistīti. Bioloģiskā lauksaimniecība konsekventi atsakās no viegli šķīstošiem minerālmēsliem un sintētiski ķīmisko kaitēkļu apkarošanas līdzekļu lietošanu, visu aizstājot ar dabiskiem pasākumiem un darbībām.
Bioloģiskās lauksaimniecības mērķis ir – ražot veselīgu, augstas kvalitātes, pārtiku atsakoties no herbicīdiem, mākslīgajiem mēslošanas līdzekļiem, aizstājot to lietošanu ar sertificētu tehnoloģiju ievērošanu veselīga auga audzēšanai veselīgā augsnē.…