Mūsdienās vēlme nodarboties ar biznesu jeb veikt uzņēmējdarbību ir gandrīz katram, bet pa spēkam gan tas nav katram. Lai veiktu uzņēmējdarbību, iepriekš jau ir kārtīgi jāizplāno kā un ar kādām metodēm šis process tiks virzīts, jāizdomā ko un kāpēc mēs vēlamies darīt, jāizanalizē pašreizējā tirgus situācija, iespējamās alternatīvas un iespējas, jāizpēta iepriekšējo līdzīgu nozaru uzņēmumu veiksmju un neveiksmju cēloņi, lai gūtu teorētisku pieredzi un protams, jāizvērtē arī konkurence, jāmeklē kā un ar ko es varētu konkurēt ar konkurentu.
Sākt biznesu nozīmē uzņemties daudz juridisku saistību. Darbinieki tiek pieņemti darbā, jāaprēķina un jāsamaksā nodokļi un nodevas, ir jāiegulda pašu kapitāls , jāņem kredīts , jāparaksta pirkšanas un pārdošanas kredīts.
Biznesa stratēģija aptver dažādas biznesa metodes un paņēmienus un atbild uz jautājumu :,, Kad , kādā veidā labāk konkurēt ar savu produktu un pakalpojumiem attiecīgajā tirgū’’
Lai uzņēmums varētu darboties sekmīgi, tam noteikti nepieciešama pārdomāta plānošana un atbilstošas stratēģijas izveide, kas ļaus izvairīties no negaidītām situācijām, nezināšanas vai neprofesionalitātes, kas var rasties, ja netiek ievēroti visi plānošanai nepieciešamie punkti, piemēram, netiek ņemti vērā ekonomiskie faktori vai kādas straujas demogrāfiskas izmaiņas, kas var ietekmēt uzņēmuma darbību.…