Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,35 (14%)
Discounted price*:
2,14
Purchase
Add to Wish List
ID number:144588
Author:
Evaluation:
Published: 15.04.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Fukušimas gadījumā bija vienkāršāk, jo 21.gadsimtā ir daudz grūtāk noslēpt tikt lielas katastrofas no pārējās pasaules. Vienīgais, ko Japānas valdība spēja ir – slēpt patiesos faktu. Vēl tagad tiek Japānai pārmests par apgalvojumiem, ka „nav tik traki”. Pašu katastrofas faktu noslēpt vairs nebija iespējams, taču mīkstināt tās nozīmīgumu gan.
Taču pāris mēnešus pēc sprādzieniem Fukušimas AES, Japānas valdība nāk klajā ar likumu kopš 2011.gada vairs nebūvēt jaunas atomelektrostacijas, lai nākotnē izvairītos no līdzīgām nelaimēm. Tā vietā plānots meklēt iespējas un risinājumus atjaunojamo enerģijas ieguves veidu attīstībai Japānā. Tas nozīmē, ka kopš 2011.gada vairs netiks uzcelta neviena jauna AES, taču nolemts pabeigt būvēt jau iesāktos kodolreaktorus.
Japānas valdība arī lūdza vairākām kodolenerģijas lielvalstīm kā Krievijai, ASV un Francijai palīdzību seku likvidācijā. Japānai bija nepieciešamas dažādas ķimikālijas, roboti un citas iekārtnas radiācijas apkarošanai Fukušimā. Tāpat 30 kilometru rādiusā ap Fukušimu ir slēgta jebkāda veida aviosatiksme. Šobrīd Japānas varas iestādes radiāciju novēro 50 dažādos punktos visā Japāna, un 30 no tām, radiācijas līmenis ir virs normas.
Kopumā vērtējot abas AES katastrofas, var droši apgalvot, ka Japānas valdības ieguldījums seku likvidācijā ir daudz humānāks un atbilstošāks, nekā Černobiļas AES gadījumā. Tas ir viennozīmīgi, ka abos šajos gadījumos ir notikušas daudz un dažādas nepilnības, taču šobrīd jau tiek lietoti daudzi trešās, un izstrādāti ceturtās un pat piektās paaudzes atomreaktori, kuros cilvēciskais faktors būs samazināts līdz minimumam, taču drošība palielināta līdz maksimumam.

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Černobiļas un Fukušimas atomelektrostaciju salīdzinājums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/144588

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register