Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:114257
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

1.Līguma forma.

Līgums ir divu pušu vienošanās par tiesiskām attiecības nodibināšanu, grozīšanu vai izbeigšanu. Izejot no pienākuma iedala: vienpusēji līgumi.(aizdevuma līgumi.), daudzpusēji līgumi. (pirkuma līgumi.)
Līgumi ir pieskaitāmi pie tiesiskiem darījumiem. Līguma obligāta prasība ir divu pušu pastāvēšana , starp kurām tiek slēgts darījums par kāda veida saistību. Līgums skaitās noslēgts ar to brīdi, kad līgumslēdzējpuses ir panākušas vienošanos par būtiskajiem līguma noteikumiem-līguma priekšmetu un cenu. Līgumus parasti slēdz rakstiski vai mutiski. Līgumi ir ļoti daudz.
Svarīgākā loma piegādātāju tiesību aizsardzībā ir pareizi sastādītam līgumam. Līgumu nepieciešams analizēt gan pēc formas, gan satura. Līgumu forma ir atkarīga no pušu ieskatiem, izņemot gadījumus, kad likumā ir tieši norādīts. Līgumi starp fiziskām un juridiskām personām, kuros līguma priekšmets ir nekustamie īpašumi, transporta līdzekļi un citi objekti tiek slēgti rakstveidā, reģistrēti, vai notariāli apliecināti.. Pastāv noteikumi, kas to paredz. Ja īpašas prasības nepastāv, tad puses pēc saviem ieskatiem var līgumus slēgt privātā vai notariālā kārtībā. Līgums var būt noslēgts mutiski vienojoties vai arī rakstveidā.
Līgumi var tikt noslēgti ar vārdiem, mutiski vai rakstiski, klusējot, kā arī ar darbībām. Mutiski var noslēgt jebkuru līgumu ja likums nenosaka, ka tam jābūt noslēgtam rakstveidā.
Vienkāršas rakstiskās formas nepadara līgumu par spēkā neesošu. Kvalificētas formas un obligātas reģistrācijas neievērošana padara līgumu par spēkā neesošu. Ir jāņem vērā daudzi līguma kā tiesiska darījuma elementi. Saskaņā ar CL 1473. pantu tiesiska līguma forma atkarīga no lietas dalībnieku ieskatiem. CL pasludina pusēm ļoti plašu brīvību tiesiska līguma formas izvēlē. Saskaņa ar CL 1474.pantu līguma dalībnieki noslēdz līgumu notariālā vai bāriņtiesu likumos paredzētā kārtībā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1127087
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register