Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:817589
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Visa dzīvais ir dabas radīts. Tātad visi cilvēki ir dabas bērni. Dabiskās tiesības piemīt visiem cilvēkiem un tās ir mūžīgas un neatkarīgas no valsts, tāpēc šīs tiesības ir derīgas visām tautām un visiem laikiem. Dabiskās tiesības izaug no cilvēka dabas un brīvas gribas. Dabiskās tiesības cilvēkam pieder jau no pašas dzimšanas, un nevienam nav tiesību tās apšaubīt. Laika gaitā cilvēks ir apzinājies, ka šīs ir viņa pamattiesības. Cilvēki tiecas pēc tā, lai šīs tiesības tiktu ievērotas.
Tagad, kad strauji paplašinās sabiedrības tiesiskā apziņa, dabisko tiesību loma tiesību sistēmā palielinās. Pamazām tās tiek iekļautas arī likumdošanā. Līdz ar to tās kļūst par pozitīvajām tiesībām.
Dabiskās tiesības tiek iekļautas daudzu valstu (arī Latvijas) konstitūcijās un likumos. Eiropas Savienība, ANO, NATO pieprasa, lai dalībvalstu likumdošana nebūtu pretrunā ar dabiskajām tiesībām.
Dabisko tiesību attīstību posmi


Dabisko tiesību problēma ir ļoti sena. Tā ir mainījusies līdz ar cilvēces attīstību. Dabiskās tiesības pieder pie senākajām tiesību filozofijas un jurisprudences kategorijām. Dabisko tiesību attīstībā tiek minēti pavisam trīs posmi – vecākais attīstības posms, dabisko tiesību doktrīnas izveidošanās posms, dabisko tiesību renesanse.
vecākais attīstības posms – sākās jau ar sofistu mācībām par dabiskām tiesībām un ilga līdz pat 17. gadsimtam. Dabisko tiesību idejas nebija pastāvīgas. Tās parādījās laiku pa laikam visdažādākajos veidos, kuros daži filozofi un juristu pacentās iestrādāt arī savas domas, kuras pilnībā atbilda attiecīgajam laikmetam. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1215824
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register