Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,63 (14%)
Discounted price*:
3,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:848655
Author:
Evaluation:
Published: 10.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Dotācija    4
3.  Dotāciju piešķiršana    6
4.  Dotāciju aprēķināšana    8
5.  Statistika un analīze    14
6.  Secinājumi    24
7.  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    25
Extract

Secinājumi
Mans mērķis, šī darba ietvaros, bija izpētīt kā valsts līmeņa lēmumi dotāciju piešķiršanā pasažieru pārvadājumiem, ietekmē šo nozari kopumā un ikkatra uzņēmuma darbību. Šis darbs deva iespēju izprast, kas ir dotācijas, un saprasto to nozīmīgumu, kas, manuprāt, ir neatsverams atbalsts gan katra uzņēmumam, gan arī visai nozarei kopumā.
Analizējot statistiskos rādītājus lielākā gadu posmā un arī viena gada skatījumā varam izprast situāciju šajā nozarē, bet kas vēl būtiskāk, redzēt kādu iespaidu dotācijas atstāj uz katru uzņēmumu. Varam secināt, ka rādītājus būtiski ieteikmē arī valsts demogrāfiskais un politiskais stāvoklis. Ļoti pamanāmu iespaidu atstājusi valsts ekonomiskā krīze, kuras sākumā un vēljoprojām varam vērot kritumu gan pārvadāto pasažieru, gan arī maršrutu skaitā, kas tieši ietekmē dotāciju apmēru. Taču vislielākā problēma ir tieši zaudējumu dotēšanā, jo kā varam redzēt apkopotajos datos, katru gadu uzņēmumiem rodas zaudējumi, kurus piešķirtais dotāciju finansējums nenosedz.
Ir saprotama un atbalstāma viņu iniciatīva, protestēt, jo šī ir viena no tām nozarēm, kuras saucieni netiek sadzirdēti valdības garajos gaiteņos. Gadu no gada mēs dzirdam, par saspīlēto situāciju un par to, ka šīs nozares finansējums nav pieteikams, savukārt idejas, ierosinājumus un risinājumus tā arī neredzam joprojām.
Taču, šī situācija būtu jāvērtē augstāk, nekā tas tiek darīts līdz šim, jo uzņēmuma vadītāji, ir gatavi ne tikai protestēt, bet arī samazināt maršrutu skaitu, kas atstās lielu iespaidu uz tām vietām Latvijas teritorijā, kas ir vismazāk attīstītas,savukārt tas secīgi radīs problēmas iedzīvotājiem nokļūt uz darba vietām tuvējās pilsētās.
Manuprāt, šai problēmai būtu steidzami jārod risinājums, jo jau šobrīd Latvijā ir vērojams, ļoti liels emigrējušo iedzīvotāju skaits, un ja samazināsies maršrutu skaits uz jau tā ekonomiski mazākattīstītajām vietām Latvijā, tad iedzīvotāji būs spiesti uz radikālo soli- meklēt darbu kaut kur citur.
Mēs varam netieši vilkt paralēles šai situācijai ar kāršu namiņu, jo katrs posms, tajā atstāj iespaidu uz citu posmu. Ar ko, es vēlējos vērst uzmanību uz to, ka pasažieru pārvadījumi ir viens no šiem posmiem, jo arī šī nozare atstāj iespaidu uz citām nozarēm un arī uz Latvijas ekonomisko situāciju kopumā.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Dotācijas pasažieru pārvadājumiem”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/848655

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register