Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,11 (11%)
Discounted price*:
0,88
Purchase
Add to Wish List
ID number:179300
Evaluation:
Published: 05.12.2016.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Pēc dzimtbūšanas atcelšanas Latgales zemniekiem piešķīra uzvārdus, kas bieži bija poliski un baltkrieviski, piemēram, Dombrovskis, Jankovskis, Andreiko, kā arī krieviski, piemēram, Ivanovs, Morozovs.
19.gs otrajā pusē Krievija bija viena no retajām Eiropas valstīm, kurā vēl arvien nebija parlamenta, un imperatoram piederēja neierobežota vara. Aleksandrs II neatteicās no patvaldības, tomēr nolēma izveidot vietējās pašvaldības. Tiesa, jebkuru pašvaldības lēmumu imperatora ierēdņi varēja atcelt. 1866. gadā pieņēma likumu, ar kuru visiem pagasta saimniekiem un kalpu pārstāvjiem bija jāsanāk uz sapulci un jāievēl pagasta valde. Turpmāk tā vadīja zemnieku sabiedrības dzīvi.
Sliktie dzīves apstākļi un muižnieku nežēlība nevarēja turpināties mūžīgi. To saprata gan zemnieki, gan paši muižnieki. Vieni rīkoja vardarbīgus protestus un nemierus, bet otri meklēja iespēju mainīt tā laika likumdošanu. Liels nopelns zemnieku brīvlaišanai bija ne tikai pašu zemnieku vēlmei un cīņai par to, bet arī muižniecībai. Pati zemnieku brīvlaišana pēc dzimtbūšanas atcelšanas visās guberņās noritēja lēni un sarežģīti. Brīvība tika dota pakāpeniski, bieži vien vairāku gadu garumā.
Secinot varētu teikt, ka dzimtbūšanas atcelšana bija gandrīz tikai formāls solis situācijas uzlabošanai. Jo reālā situācija īpaši nemainījās un zemnieki nespēja izmantot visas jauniegūtās privilēģijas joprojām nabadzīgā stāvokļa dēļ. Tuvāko gadu laikā zemniekiem bija jāturpina cīņa par savām interesēm un tiesībām uz savu saimniecību un attīstību.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register