Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Eiropas integrācijas un eiropeizācijas teorijas kā Baltijas valstu iedzīvotāju atbalsta ES institūcijām teorētiskā bāze

     

    Research Papers15 Politics

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,67 (15%)
Discounted price*:
3,82
Purchase
Add to Wish List
ID number:502904
Author:
Evaluation:
Published: 09.12.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Tas sasaucas ar ES socializācijas aģenta lomu eiropeizācijas procesā. Tomēr nereti veiksmīgu Eiropas integrāciju un eiropeizāciju bremzē nacionālās politiskās elites - ja sabiedrībā valdošais eiroskepticisms izskaidrojams ar kādu no iepriekš minēto faktoru ietekmi, tad čehu Eiropas Parlamenta deputāta J.Zahradila (J.Zahradil) aprēķins, ka apmēram 15-20% no 785 Eiropas Parlamenta deputātiem ir eiroskeptiķi, ir šokējošs. Turklāt J.Zahadrils uzskata, ka šis skaits pēc 2009.gada EP vēlēšanām ir tikai audzis, jo divas galvenās EP grupas ir eiroskepticiski noskaņotas, tās ir: Neatkarības un demokrātijas grupa un Nāciju Eiropas grupa. Tas liek aptvert situācijas nopietnību, jo kā gan var cīnīties ar eiroskepticismu sabiedrībā, ja šādu attieksmi pret ES projektu raida paši ES institūciju pārstāvji? Tas signalizē par nopietnu pārvaldības problēmu, un, ņemot vērā, ka Eiropas Parlaments ir vienīgā pilsoņu vēlētā institūcija, liecina par demokrātijas krīzi ES.
Apkopojot teorētiķu skatījumus uz ES integrācijas un eiropeizācijas teorijām, eiropeizāciju skaidrot kā ES integrācijas procesa rezultātā radušos jaunu konceptu, kas ietver dziļāku un plašāku ekonomikas un politikas jomu integrāciju un pielāgošanos jaunajiem apstākļiem nacionālā, ES un pat ārpus ES līmenī. Tāpat eiropeizācija ietver jaunas, unikālas sabiedrības veidošanos Eiropā, kura radusies izmaiņu un dažādo kultūru, identitāšu un nacionalitāšu mijiedarbības rezultātā. Taču eiropiešu politisko apziņu, piederību ES projektam un atbalstu ES institūcijai galvenokārt nosaka politiskā komunikācija, no kuras izriet iedzīvotāju informētība, utilitārisms, kas ietver arī ekonomiskos un politiskos aspektus, identitāte kā piederības sajūta valstij vai ES un zināšanas, kuras indivīdu kognitīvi mobilizē. Ja ES spēs apmierināt šīs sabiedrības prasības, ES institūcijas baudīs pilsoņu atbalstu, tādējādi nodrošinot veiksmīgu ES integrācijas attīstību nākotnē.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,33 €
Work pack Nr. 1350854
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Eiropas integrācijas un eiropeizācijas teorijas kā Baltijas valstu iedzīvotāju atbalsta ES institūcijām teorētiskā bāze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/502904

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register