Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:693795
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

1957.gada 25.martā Romā tika parakstīts Eiropas Ekonomiskās kopienas (EEK) līgums, ar kuru sešas valstis apņēmās izveidot kopienu, lai veicinātu tirdzniecību un ekonomikas attīstību. EEK pēc Māstrihtas līguma tika pārveidota par Eiropas Kopienu, jo dalībvalstis vēlējās paplašināt kopienas ietekmi arī uz citām jomām, ne tikai ekonomiku, tādējādi pirms 50 gadiem parakstītais līgums ielika pamatus Eiropas integrācijai un uzplaukumam.
Tajā laikā ciešāka integrācija nešķita pašsaprotams Eiropas attīstības ceļš. Otrais pasaules karš bija beidzies tikai pirms 12 gadiem, bet Eiropu jau atkal sašķēla dzelzs priekškars, kura otrā pusē saimniekoja komunisti, kam bija sava izpratne par tautu draudzību.
Itālija tolaik bija nabadzīga un atpalikusi un Romas līguma parakstīšana neizpelnījās pasaules uzmanību, jo tās lielāka uzmanība bija pievērsta citiem politiskiem notikumiem. Rietumeiropas valstis jau pirms tam bija spērušas vairākus būtiskus soļus ceļā uz ciešāku integrāciju. Tā 1951.gadā parakstītais līgums par Eiropas Ogļu un tērauda kopienas izveidošanu sekmēja Vācijas un Francijas tuvināšanos, lai novērstu kārtējo karu starp abām valstīm.
Romas līguma parakstītāji ( Rietumvācija, Francija, Itālija, Nīderlande, Beļģija un Luksenburga) apņēmās izveidot Eiropas Ekonomisko kopienu, kas kļuva par mūsdienu Eiropas Savienības priekšteci, un vēl šodien ir Eiropas integrācijas pamats. Līguma mērķis bija izveidot vienotu Eiropas tirgu, vienotu Eiropas ekonomisko telpu, kurā būtu garantēta brīva cilvēku, kapitāla, preču un pakalpojumu kustība. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register