Research Papers
Humanities
International Organizations
Eiropas Savienības komerctiesības. Vācijas komerctiesības-
Eiropas Savienības komerctiesības. Vācijas komerctiesības
Maksātnespējas process
Vācijas maksātnespējas normatīvie akti paredz tikai viena veida vienotu maksātnespējas procedūru. Tās mērķis ir pēc iespējas optimāli un vienlīdzīgi apmierināt kreditoru prasības (Maksātnespējas noteikumu [InsO] 1. panta 1. punkts). Maksātnespējas procedūru var īstenot saskaņā ar tiesību aktu nosacījumiem par maksātnespējīgā parādnieka īpašuma masas pārvaldīšanu, realizāciju un sadali. Taču procedūras dalībnieki var atrunāt sanācijas plānā arī citus nosacījumus – sevišķi, attiecībā uz uzņēmuma saglabāšanu.
Bez tam maksātnespējas procedūrai ir jānodrošina fiziskām personām jauna ekonomiskās darbības uzsākšanas iespējas (tā saucamais „fresh start“). Tas tiek īstenots, pēc maksātnespējas procedūras pabeigšanas atlaižot nenomaksātos parādus.
Maksātnespējas procedūru var uzsākt attiecībā uz jebkuras juridiskas un fiziskas personas īpašumu, arī tajā gadījumā, ja tā nenodarbojas ar uzņēmējdarbību.(http://ec.europa.eu/civiljustice/bankruptcy/bankruptcy_ger_lv.htm)
Vispirms ir nepieciešams pieteikums par maksātnespējas procedūras uzsākšanu. To var iesniegt pats parādnieks vai kreditors. Valsts iestādes pieteikumu iesniegt nevar. Kapitālsabiedrību maksātnespējas gadījumā tām ir pienākums iesniegt pieteikumu. Ja tas netiek ievērots, tiek piemērota kreditoru prasība par zaudējumu atlīdzināšanu. Noteiktos gadījumos iespējama arī parādnieka sodīšana.
Maksātnespējas procedūras uzsākšanas iemesli ir maksātnespēja un / vai parādu nespēja nosegt parādus. Maksātnespēja iestājas, ja parādnieks nespēj izpildīt maksājumu saistības, kam pienācis apmaksas termiņš (InsO 17. panta 2. punkts). Nespēja nosegt parādus nozīmē, ka ar parādnieka īpašumu vairs nepietiek, lai nosegtu pastāvošās saistības (salīdzinājumam skat. InsO 18. panta 2. punktu). Novērtējot parādnieka īpašumu, jāpieņem, ka uzņēmums turpina darboties, ja konkrētajos apstākļos pastāv liela varbūtība, ka tā notiks. Parādnieks var iesniegtu maksātnespējas pieteikumu arī tad, ja maksātnespējas situācija tikai draud iestāties (InsO 18. panta 1. punkts).
…
Darba autore savā darbā apskatīs Vācijas komerctiesības. Tiks apskatīta vispārējā Vācijas komerctiesību uzbūve un maksātnespējas process. Komerctiesību attīstība sākās jau viduslaikos ( 11.gs.) , kad attīstoties pilsētām, sāka attīstīties arī tirdzniecība, kuru var sadalīt trīs nozīmīgos attīstības periodos: 1. Itālijas posms- Itālija ir pasaules tirdzniecības centrs viduslaikos. Izveidojas un ātri attīstās – valstis Florence, Venēcija, kuru ekonomikas pamatā ir tieši tirdzniecība. Veidojas viduslaiku jūras tiesības, kas ir viens no tirdzniecības tiesību elementiem. Jau 1494.gadā tiek izdota Lukas Pačolli grāmata „Traktāts par rēķiniem un ierakstiem”, kurā sniegti grāmatvedības pamatjēdzieni (bilance, debets, kredīts,saldo) un tiek pieņemti likumi, kas regulē tirdzniecības attiecības. 2. Franču periods- Francijā tiek izdots kodificēts tiesību akts, kas regulē tirdzniecības attiecības – 1673.gada Tirdzniecības ordonanse, kas bija sākums oficiālai tirdzniecības tiesību izveidei. Liela ietekme uz tirdzniecības tiesību attīstību visā Eiropā bija 1807.gadā izdotajam Napoleona tirdzniecības kodeksam, kas ar panākumiem darbojās vairākās valstīs. 3. Vācu periods- Jau pirms vācu zemes apvienošanos tiek pieņemts vienots vācu tirdzniecības kodekss. 20.gs. 60.gadus uzskatīja par tirdzniecības revolūciju, kas kardināli izmainīja ražošanas un tirdzniecības metodes, nodibinot ciešas saites starp abiem procesiem. Šajā periodā ražotāji sāka pētīt un analizēt preču pieprasījumu un noietu, sāka plānot ražošanu un tirdzniecību, lai novērstu preču deficītu un ražošanas pārprodukciju. Tā izveidojās mārketings. Sāka veidoties vareni tirdzniecības tīkli, kas realizē preces visdažādākajiem patērētājiem un kuros darbojās augsti kvalificēti starpnieki, kas specializējušies dažādās ekonomikas nozarēs. Straujš pārdošanas apjoma palielinājums, kas attīstīja ražošanu, ražotāja diktāta salaušana un starptautiskās tirdzniecības likumdošanas uzlabošana un unifikācija bija galvenais tirdzniecības revolūcijas rezultāts. Arī Latvijas tiesu sistēma ir pārņēmusi daudzas lietas no Vācijas kodeksa. Tirdzniecības kodeksi, pieņemti dažādās valstīs, dažādos laika periodos kalpo par tiesisko attiecību pamatu uz kura balstās ilgstošā laika periodā izveidotā juridiskā konstrukcija, kas regulē tirdzniecības attiecības dažādās sfērās un līmeņos.
- Eiropas Savienības administratīvā telpa
-
Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju
Research Papers11 Politics, Economics, International Organizations
- Eiropas Savienības komerctiesības. Vācijas komerctiesības
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Eiropas Savienības administratīvā telpa
Research Papers for university16
-
Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju
Research Papers for university11
Evaluated! -
Eiropas Savienības integrācijas motīvi un vēsture
Research Papers for university14
-
Eiropas Savienības dibināšana un ekonomiskā attīstība
Research Papers for university8
-
Eiropas Savienības Ministru padome
Research Papers for university9
Evaluated!