Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:711350
Evaluation:
Published: 06.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  ES pastāvoša tiesu sistēma    3
1.1.  Eiropas Savienības Tiesa    4
1.1.1.  Tiesvedību veidi    6
1.2.  Vispārēja tiesa    9
1.2.1.  Tiesvedību veidi    10
1.3.  Eiropas Cilvēktiesību tiesa    12
1.3.1.  Tiesvedību veidi    13
2.  Eiropas Savienības tiesas sistēmas mijiedarbība ar dalībvalstu tiesām    16
1.4.  Prejudiciālie nolēmumi un prejudiciālo nolēmumu procedūra    16
1.5.  Tiesas nozīme Savienības pilsoņu dzīvē    18
  Avotu saraksts    22
Extract

Kopš Lisabonas līguma stāšanās spēkā tā varēs piemērot un interpretēt 2000. gada 7. decembra Eiropas Savienības Pamattiesību hartu, kurai Lisabonas līgumā ir atzīts tāds pats juridiskais spēks kā Līgumiem.
Tā, piemēram, pēc vairākiem teroristu uzbrukumiem policistiem Ziemeļīrijā tika noteikts, ka policistiem ir jānēsā ieroči. Tomēr policijā strādājošām sievietēm ieroča nēsāšana sabiedrības drošības apsvērumu dēļ netika atļauta (pamatojoties uz atbildīgā ministra izdotu dokumentu, kas nebija apstrīdams tiesā). Tādējādi Ziemeļīrijas policijā sievietēm vairs netika piedāvāts darbs uz pilnu darba laiku. Atbildot uz Apvienotās Karalistes tiesas jautājumu, Tiesa nolēma, ka jebkādas tiesas pārbaudes izslēgšana attiecībā uz valsts pārvaldes iestādes izdotu dokumentu ir pretrunā principam, ka visām personām, kuras uzskata, ka tās ir pakļautas diskriminācijai dzimuma dēļ, ir jābūt faktiskai iespējai vērsties tiesā (1986. gada spriedums lietā Johnston).
• Savienības pilsonība
Attiecībā uz Savienības pilsonību, kas saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienības darbību ir atzīta ikvienam dalībvalsts pilsonim, Tiesa ir apliecinājusi, ka tā ietver tiesības uzturēties citas dalībvalsts teritorijā. Tādējādi šādas uzturēšanās tiesības ir arī nepilngadīgam kādas dalībvalsts pilsonim, kam ir veselības apdrošināšana un pietiekami finanšu līdzekļi. Tiesa ir uzsvērusi, ka Kopienu tiesības nepieprasa, lai nepilngadīgajam pašam būtu nepieciešamie līdzekļi, un ka atteikšanās vienlaikus piešķirt uzturēšanās tiesības mātei, kas ir trešās valsts pilsone, faktiski liedz īstenot bērna uzturēšanās tiesības (2004. gada spriedums lietā Zhu un Chen).
Šajā pašā spriedumā Tiesa precizēja, ka pat gadījumā, kad trešās valsts pilsonis iegūst dalībvalsts pilsonību ar mērķi iegūt uzturēšanas tiesības, pamatojoties uz Kopienu tiesībām, dalībvalsts nedrīkst ierobežot citā dalībvalstī iegūtas pilsonības juridiskās sekas.

Jebkuru tiesību sistēmu raksturo ne tikai noteikts materiālo normu kopums, bet arī šo normu piemērošana praksē. Mūsdienu pasaulē šis apgalvojums ir patiess gan attiecībā uz nacionālajām tiesību sistēmām, gan arī uz dažādiem starptautisko tiesību veidojumiem, jo īpaši attiecībā uz Eiropas Savienību un Eiropas Savienības tiesībām.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register