Secinājumi
Autore darbā centās vispusīgi apskatīt tēmu „Eiropas Savienības Vispārējā tiesa: uzbūve, jurisdikcija, kompetence”. Lielāka uzmanība tika pievērsta Eiropas Savienības Tiesas vēsturei, autores ieskatā būtiskiem līgumiem, Eiropas Savienības Vispārējās tiesas uzbūvei,jurisdikcijai un kompetencei, kā arī praktiskai darbībai. Darbā tika noskaidrots, ka Eiropas Savienības Pirmā instances tiesa, līdz ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos tika pārdēvēta par Eiropas Savienības Vispārējo tiesu, kas savu darbību sāka 1989.gadā. Kopš 2016.gada Eiropas Savienības Vispārējā ir pārņēmusi arī Eiropas Savienības Civildienesta tiesas funkcijas.
Darba gaitā tika noskaidrots, ka Eiropas Savienības Vispārējai Tiesai ir savas pilnvaras un funkcijas, arī noteikta struktūra.
Apkopojot iegūto informāciju no literatūras un internet resursiem, daudz sniegta informācija par Pirmās instances tiesas uzbūvi un struktūru, taču trūkst informācijas par Vispārējo tiesu, kādu to mēs pazīstam šodien.
Darba gaitā galvenie izmantotie informācijas avoti bija Līgums par Eiropas Savienības darbu, Eiropas Savienības Tiesas Reglaments.
Darba gatavošanā tika izmantota ievadā minētā literatūra, galvenokārt Eiropas Kopienu dibināšanas līgums un Tieslietu ministrijas mājas lapa internetā. Diemžēl darba autoram šajā jautājumā nav personiskas pieredzes, ko varētu apskatīt darba gaitā. Taču pateicoties literatūrai un masu medijiem, ieinteresētā persona var gūt skaidru priekšstatu par Eiropas Tiesu.
…