Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:718056
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.02.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Buržuāziskā revolūcija Anglijā    4
2.  Buržuāziskās valsts izveidošanās Anglijā    5
3.  Parlamentārās monarhijas izveidošanās Anglijā    7
4.  Buržuāziskā revolūcija Francijā    8
5.  Buržuāziskās valsts izveidošanās Francijā    9
6.  Parīzes Komūnas valsts un tiesības    12
7.  Buržuāziskā attīstība Vācijā. No Vācu Savienības par Vācijas impēriju    13
8.  Amerikas Savienotie Štati – buržuāziskās demokrātijas citadele    15
9.  Buržuāziskās tiesības, galvenās iezīmes un attīstība    16
10.  Buržuāzisko tiesību 2 sistēmas    16
11.  Buržuāzisko civiltiesību attīstība    18
12.  Buržuāzisko krimināltiesību attīstība    20
  Secinājumi    22
  Izmantotās literatūras saraksts    24
Extract

Jauno laiku posms ( XVII gs. – XIX gs. beigas ) Eiropas valstu tiesību vēsture uzskata par buržuāzisko tiesību rašanos. Līdz šim laikam Eiropas valstīs pastāvēja absolūtā monarhija, daudzās valstīs XVIII gs. tā parādījās apgaismotā absolūtisma formā. Attīstoties kapitālistiskajām attiecībām, saasinājās pretrunas starp lielākajām kārtām. Revolucionārā ceļā absolūto monarhiju nomainīja parlamentārā monarhija ( Anglijā XVII gs. ) vai republika ( Francijā – XVIII gs. beigās ). Absolūtā monarhija kavēja kapitālisma attīstībai, tā centās saglabāt veco iekārtu. Bet noturēt veco vairs nebija iespējams.
Buržuāziskās revolūcijas pavēra ceļu kapitālisma attīstībai un modernas tiesiskas valsts un tiesību izveidei, radīja jaunas valststiesiskas idejas, kuru īstenošanai bija vajadzīgs gandrīz viss XIX gadsimts. Veidojās parlamentārisms, kas ir viens no lielākiem demokrātijas sasniegumiem.
Jauno laiku posmā tika izvirzītas progresīvās idejas par valsts iekārtu, cilvēka pamattiesībām. Principi, kas bija atspoguļoti pieņemtajos konstitucionālajos aktos, darbojas pat mūsdienās. Piemēram, 1787.gada ASV konstitūcija ar nedaudziem labojumiem, darbojas vēl šodien.
Francijā 1789.gadā bija pieņemta Cilvēka un pilsoņa tiesību deklarācija – dokuments ar pasaulvēsturisku nozīmi, uz kuru tagad atsaucas ne tikai Francijas konstitūcija, bet arī daudzi starptautiski akti par cilvēku tiesībām. Mūsdienās tiek lietoti abi šie jēdzieni. Cilvēka tiesības raksturo indivīda tiesību atšķirīgu juridisko statusu starptautiskajā līmenī, bet pilsoņa tiesības – valsts iekšpolitikā.
Kontroldarbā plašāk izskatītas buržuāzisko revolūciju norise Anglijā un Francijā, kā arī buržuāzisko tiesību rašanās un attīstība nosauktajās valstīs un Vācijā. Darbā tika izmantota speciālā literatūra: Z.Čerņilovska grāmata “Всеобщая история государства и права” un L.Birziņas mācību grāmatas.
XVII gs. sākumā Anglijā strauji attīstījās buržuāziskās attiecības rūpniecībā un jūras tirdzniecībā. Lielāku tirdzniecības uzņēmumu iekārta atbilsta kapitālistisko uzņēmumu iekārtai.
Tomēr buržuāzija bija neapmierināta ar to, ka valdība kontrolēja ražošanu un tirdzniecību, ieveda jaunus nodokļus un nodevas. Ar to izveidojās priekšnosacījumi, lai buržuāzija mēģinātu saņemt valsts varu savās rokās.
Anglijas revolucionārās situācijas pazīmes: zemnieku un strādnieku sacelšanās, pretošanās jauniem ievestiem nodokļiem, reliģisko sektu darbība, parlamentā izveidojās stipra karaļa opozīcija.
1621.gadā karalis Džeimss ( James ) I (1603-1625) īpašā vēstījumā izteica savus uzskatus par parlamentu kā karaļu kalpu sapulci. Šis vēstījums parlamentā izraisīja sašutumu, un Anglijas parlaments pieņēma deklarāciju, ka tā tiesības un brīvības ir jau sen dibinātas un neaizskaramas, tās ir angļu tautas tiesības, ko karalis nevar atņemt.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1139462
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register