Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:583503
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    4
  Pasaules okeāna piesārņojuma ietekme uz ūdens organismiem    5
  Ekoloģijas globālo problēmu ietekme uz pasaules valstu zivsaimniecību    8
  Izmantotā literatūra    11
Extract

Ievads
Zvejniecība ir viena no senākajām cilvēku saimniecības formām. Ar to sēni cilvēki nodarbojās jau paleolītā. Dažām ciltīm zvejniecība bija galvenais pārtikas avots, piemēram Z-Amerikas Z-R ciltīm. Tradicionālās zvejniecības formas un metodes, kā arī rīki bija visdažādākie un nemaz neatšķīrās no mūsdienās pielietojamiem, piemēram, tīkli, aizdambējumi, makšķeres utt. Ar apmaiņas un tirdzniecības sākumiem daudzām tautām zvejniecība kļuva par rūpalu, bet mūsdienās zvejsaimniecībai ir rūpniecisks raksturs.
Kādreiz, pieaugot mūsu planētas iedzīvotāju skaitam, eksperti nomierināja, ka pārtikas deficīta rašanas gadījumā, cilvēki varēs izmantot Pasaules okeāna neizsmeļamus zivs krājumus. Taču tagad ir skaidrs, ka viņi kļūdījušies. 2006. gadā žurnāls Science publicēja prognozi, kurā bija pieļauts tas, ka līdz 2048. gadam pie esošās zvejniecības intensitātes ir iespējama zivsaimniecības pilnīgā degradācija. [1.] Pēc Science datiem gandrīz 30 % no ar zivīm kādreiz bagātākiem baseiniem ir uz pilnīgās izsīkšanas robežas, tie dod ne vairāk kā 10 % no kādreizējiem nozvejas apjomiem. Tas nozīmē, ka zivs apjomi ir samazinājušies gandrīz par vienu trešdaļu. Pat zvejkuģu izmēru palielināšanas un zvejniecības tehnoloģiju pilnveidošanas tendence nesekmē labāku nozveju. Laika periodā no 1994. gada līdz 2003. gadam nozvejotas zivs daudzums samazinājās par 13%. Z-Amerikas, Eiropas un Austrālijas zvejniecības statistika parāda, ka samazinājās arī iegūstamo jūras produktu bioloģiskā daudzveidība. Zinātnieki uzskata, ka sugu daudzveidības sarukšana ir galvenais cēlonis zivs krājumu samazināšanai Pasaules okeānā. [2.]
Kāpēc tad samazinās zivs bioloģiskā daudzveidība Pasaules okeānā? Tas notiek ekoloģisko apstākļu pasliktināšanas dēļ, līdz ar to zivs areāli kļūst nepiemēroti noteikto zivs sugu dzīvei. Savukārt ekoloģisko apstākļu pasliktināšanas cēlonis ir globālās ekoloģijas problēmas.
Šī darba mērķis ir noskaidrot ekoloģijas globālo problēmu ietekmi uz zivsaimniecību ekonomiskajā aspektā. Lai īstenotu noteikto mērķi tika izvirzīti šādi uzdevumi:
• Definēt, kas ir ekoloģijas globālās problēmas;
• Definēt ekoloģijas globālās problēmas, kas ietekme Pasaules okeānu un var apdraudēt zivs resursus;
• Izskatīt konkrētus piemērus par ekoloģijas globālo problēmu ietekmi uz dažādu valstu zivsaimniecības nozari.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register