Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana cilvēkdrošības nodrošināšanas kontekstā

     

    Research Papers18 Law

4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:132948
Author:
Evaluation:
Published: 23.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 34 units
References: Used
Time period viewed: 2015.g. - 2016.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Cilvēkdrošība un tās jēdziens    5
  Ekonomiskā drošība    9
  Ekonomiskās noziedzības stāvoklis un tendences    14
  Ekonomiskās noziedzības ietekme uz cilvēkdrošību un ekonomisko drošību    20
  Izmantotās literatūras saraksts    24
Extract

SECINĀJUMI
Valstī būtiski trūkst ekonomiskās noziedzības izpētes gan krimināltiesisko zinātņu (krimināltiesību; kriminālprocesuālā, kriminālistikā; kriminoloģiskā) jomā, gan starpdisciplinārā jomā: konkretizējams ekonomisko noziedzīgo nodarījumu skaidrojums un saturs; precizējams būtu ekonomisko noziedzīgo nodarījumu atklāšanas, novēršanas un izmeklēšanas piekritības sadalījums; pēc autora domām, nozīmīgi ir veikt teorētiskus un praktiskus kriminoloģiska rakstura pētījumus, atspoguļojot zinātnieku un praktiķu viedokli ekonomiskās noziedzības novēršanas jautājumos; būtiska nozīme ir salīdzinošo pētījumu veikšanai ekonomiskās noziedzības analīzei; autors uzskata, ka Latvijā kriminoloģijas zinātnes ietvaros kā atsevišķa apakšnozare būtu attīstāma ekonomiskā kriminoloģija. Ekonomiskā kriminoloģija pētītu ekonomisko noziedzīgo nodarījumu ģenēzi; analizētu dažādās ekonomiskās dzīves puses; apzinātu saimniekošanas pretrunas un krīzes situācijas, kuras ir priekšnosacījumi šādiem nodarījumiem.
Nozīmīgi un svarīgi ir prognozēt kriminogēno situāciju attīstības tendences nākotnē. Nepieciešama ekonomisko draudu risku prognozēšana. Kriminoloģiskā prognoze parāda, ka tuvākos gadus atšķirībā no citiem noziedzīgiem nodarījumiem ekonomiskie noziedzīgie nodarījumi var turpināt pieaugt, negatīvi ietekmējot ekonomiskās drošības situāciju Latvijā. Pašreiz pasaulei jāsaskaras ar jauniem apdraudējumiem, kas ir daudzveidīgāki, grūtāk pamanāmi un mazāk prognozējami. To apliecina jauni noziedzīgu nodarījumu veidi ekonomiskās noziedzības sfērā. Jauna veida risku parādīšanās saistīta ar dažādiem procesiem – globalizācijas procesiem; pasaules iedzīvotāju skaita pieaugumu; pasaules reģionu un valstu iekļaušanos vienotā sistēmā; jaunu tehnoloģiju globālu izplatību. Tādēļ nepieciešams izstrādāt iespējamos nākotnes kriminogēno scenāriju attīstības modeļus un potenciālo negatīvo seku novēršanas mehānismus.
Efektīva pretdarbība jebkurai sociāli negatīvai parādībai, procesam nav iespējama bez tās kaitīgo seku uz sabiedrību novērtēšanas. Tādēļ, lai efektīvi darbotos ekonomisko nodarījumu novēršanā, pārtraukšanā un atklāšanā, šo darbību koordinācijai ir jābalstās uz pretlikumīgu darbību cēloņu izpēti un pareizu izpratni to piemērošanā dzīvē. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,77 €
Work pack Nr. 1358711
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register