Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:417914
 
Evaluation:
Published: 14.04.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Emocijas    3
  Emociju funkcijas, izpausmes, veidi un stāvokļi    5
  Emociju fizioloģija    8
  Negatīvās emocijas    9
  Dusmas    9
  Bailes    11
  Trauksme    13
  Naids    14
  Skumjas, bēdas, nomāktība    15
  Pozitīvās emocijas    16
  Prieks    16
  Mīlestība    19
  Secinājumi    20
  Izmantotā literatūra, materiāli    21
Extract

(Def.) Emocijas- psihes regulācijas procesi, kas nodrošina cilvēkam rīkoties mērķtiecīgi un norāda uz notikušo subjektīvo nozīmīgumu. (Psiholoģijas vārdnīca, 1999.)
Emocijas ir personiska reakcija (pārdzīvojums, attieksme) uz ārējo un iekšējo kairinātāju iedarbību. Emocijas ir parādību un situāciju reālās jēgas atspoguļojums subjektīva pārdzīvojuma formā.
Cilvēki nevar iztikt bez prieka, ciešanām, dusmām, bez mīlestības un naida. Ir noskaidrots, ka cilvēkam ir pastāvīga vajadzība pēc pārdzīvojumiem un emocionālas piesātinātības. Svarīgs ir arī nosacījums: lai būtu emocionāla piesātinātība, nepieciešami ne tikai pozitīvie pārdzīvojumi, bet arī negatīvie – ciešanas, neapmierinātība. Cilvēkā nepārtraukti mijās pozitīvās emocijas ar negatīvajām.
Emocijas atspoguļo cilvēka vajadzības, tā, kā šīs vajadzības tiek apmierinātas. Viss, kas atvieglo vajadzību apmierināšanu, rada pozitīvu emocionālo pārdzīvojumu. Turpretī, viss, kas kavē to, veicina negatīvas emocijas.
Emocijas palīdz orientēties apkārt notiekošajā, novērtēt priekšmetus un parādības atkarībā no tā, cik tie ir vēlami vai nevēlami, derīgi vai kaitīgi. Tās bieži vien nosaka mūsu uzvedību. Č.Darvins apgalvoja, ka evolūcijas procesā emocijas attīstījušās par līdzekli, kā dzīvām būtnēm atspoguļot savas vajadzības.
Emocijas spēj pakļaut iedarbībai visu cilvēka organismu. Tās organismu mobilizē vai paralizē. Emocijas ietekmē cilvēka dzīvības norises, uzvedību un darba spējas, palielina vai samazina viņa aktivitāti. Laikus parādoties emocijām, organisms gūst iespēju piemēroties apkārtējiem apstākļiem.
Galvas smadzeņu stumbra daļā ir atrastas nervu šūnu struktūras, kas tieši saistītas ar emocijām. To kairināšana izraisa konkrētas emocijas, piemēram, prieku vai bailes.
Emocijas var nomākt, pat paralizēt domu gaitu (piemēram, depresijas slimniekiem pašnožēlas, izmisuma, bezcerības un bezpalīdzīguma pilnās domas nomāc visas pārējās emocijas).
Gadījumos, kad emocijas aizēno koncentrēšanās spēju, cilvēkam zūd aktīvā atmiņa, proti, spēja atcerēties visu, kas saistīts ar tiešajiem darba uzdevumiem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register