Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:829197
 
Evaluation:
Published: 27.01.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Extract

Vispārīgi etalonteritorijā biotopus pārstāv dabiska veģetācija, nav novērojamas izteiktas ruderalizācijas pazīmes – sastopamas kāpu un purvainiem mežiem raksturīgās autohtonās sugas. Etalonteritorijā arī netika novērotas invazīvās sugas, piemēram, vārpainā korinte Amelanchier spicata. Tas liecina, ka antropogēnā ietekme nav augsta, bet drīzāk vidēja.
Zemāka antropogēnā ietekme un līdz ar to augstāks dabiskums ir teritorijas daļās, kuras grūtāk izmantojamas saimnieciskajā darbībā vai kurām vispār nav saimnieciska pielietojuma – piemēram, pārejas purva teritorijā, mežos, kas tieši robežojas ar purvu.
Pēdējo 90 gadu laikā kopējā cilvēka ietekme uz ekosistēmām ir pieaugusi, taču tas notiek drīzāk reģionāli, nekā lokāli pētāmajā etalonteritorijā. Gan pētāmo novada teritoriju, gan etalonteritoriju skar eitroficēšanās process, piesārņošanās ar ķīmiskiem savienojumiem, augsnes degradē cilvēka saimnieciskā darbība, tās izmantojot lauksaimniecībā, kā arī pakļaujot tās erozijai kokmateriālu ieguves procesā. Kopumā teritorijai raksturīga augsnes paskābināšanās podzolēšanās procesa ietekmē, ko var paātrināt arī cilvēka darbība, radot skābos nokrišņus un tamlīdzīgi. Lokāli teritorijā nav novērojams augsts ruderālo biotopu īpatsvars, jo teritorija nav urbanizēta, tā joprojām tiek izmantota kā mežsaimniecības zeme. 

SECINĀJUMI
Augšņu daudzveidību etalonteritorijā galvenokārt nosaka reljefa mainība un no tās izrietošās izmaiņas gruntsūdens līmeņa dziļumā. Biotopu telpisko sadalījumu etalonteritorijā nosaka tie paši faktori un ietekmē arī augsnes.
Eiropas Savienības aizsargājamo biotopu izplatību teritorijā nosaka teritorijas ģeogrāfiskais novietojums Baltijas ledus ezera nogulumu izplatības zonā – dominē mežainu piejūras kāpu biotopi. Arī aizsargājamo biotopu telpisko izplatību un daudzveidību nosaka reljefs un mitruma apstākļi.
Etalonteritorijas augsnes raksturo salīdzinoši dabiski apstākļi. Tas skaidrojams ar to, ka lielākā daļa novada pēc zemes lietojumveida atbilst meža zemēm un tajās augsne netiek intensīvi apstrādāta. Savukārt biotopu dabiskuma pakāpi ievērojami iespaido cilvēka mežsaimnieciskā darbība, kuru ierobežojot aizsargājamo biotopu teritorijās, būtu vairāku desmitgažu laikā iespējams uzlabot aizsargājamo biotopu kvalitāti.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,77 €
Work pack Nr. 1383579
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register