Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,76 (17%)
Discounted price*:
3,73
Purchase
Add to Wish List
ID number:776737
Author:
Evaluation:
Published: 07.07.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Extract

Lielākās derīgo izrakteņu atradnes un citi antropogēnie veidojumi
Pirmais antropogēnais veidojums šķērsgriezumā ir apmēram 10,5 km gara pilsēta – Ankoridža. Apskatot pilsētu, redzams, ka līnija pārsvarā šķērso rūpniecības rajonus un iepirkšanās centrus. Ankoridža ir ostas pilsēta, un redzams, ka attālinoties no jūras, vairāk parādās dzīvojamās mājas.
Sekojot šķērsgriezuma līnijai Kanādas ziemeļrietumos atrodas Jukona, un līnijas tuvumā var novērot Jukonas tiltu, kas iekārts virvēs un domāts kājāmgājējiem.
Vel viens antropogēns veidojums ir Kanādas pilsēta Atlina, kas atrodas austrumos no Atlinas ezera. Šķērsgriezuma līnija šķērso Atlinas vienu no lidostām un skrejceļus. Tālāk pie Ziemeļrietumu kalna, Kanādā redzama neliela cilvēku iejaukšanās, jo kalnos ir uzbūvētas mājiņas, kurās iespējams palikt.
Duhu ezera tuvumā, Kanādā, ir redzams, ka ir rakti grāvji, kā arī iebraukti ceļi, tātad ir nepieciešamība pēc teritorijas nosusināšanas. Apskatot tuvāk, redzams, ka ir arī asfaltēti ceļi. Šī ezera tuvumā ir maza pilsēta, kā arī lidosta. Šķērsgriezuma malā redzams, ka tiek iekoptas arī lauksaimniecības zemes. Apkārt ir vēl citas mazas pilsētas, ciemi. Ciemos atrodas baznīcas, veikali. Cilvēku ietekme uzreiz ir jūtama, jo visos virzienos ir iebraukti dažāda izmēra ceļi, kas bieži ved uz lauksaimniecības zemēm. To var skaidrot ar to, ka reljefs kļūst līdzenāks. Tālāk pa šķērsgriezumu virzoties redzamas arvien vairāk lauksaimniecības zemes, kā arī lielāki ciemi, piemēram, Silver Valley, kā arī lidostas, kas liecina par aktīvu cilvēku iejaukšanos. Sākot no Duhu ezera, šķērsgriezums krusto līdzenumu un tāpēc antropogēnie veidojumi ir gandrīz visur. Pustuksnešu rajonos iespējama augsnes erozija un pārtuksnešošanās, lauksaimniecības zemju ierīkošanas rezultātā.
Kad šķērsgriezums šķērso Amerikas Savienotās Valstis ciemi kļūst lielāki, lauksaimniecības zemes viena pie otras izvietotas blīvāk, kā arī štatos lauki ir sadalīti vienādos kvadrātos. Kartē parādās daudz vairāk apskates vietu. Interesanti, ka šķērsgriezumam pietuvojoties Maiami redzami apļveida lauksaimniecības lauki, kas liecina par klimata īpatnībām. Atlantā un Floridā, atšķirībā no Amerikas vidusdaļas, piemēram, Aiovas ir atšķirīgs reljefs, tāpēc Atlantā ir mazāki antropogēnie veidojumi, jo to neļauj upes un reljefs, tomēr cilvēka iejaukšanās ir jūtama. Lai to mazinātu ir izveidoti nacionālie parki un aizsargājamās teritorijas visā šķērsgriezuma garumā, piemēram,

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,55 €
Work pack Nr. 1340317
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Fizioģeogrāfiskais profils Ankoridža - Maiami”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/776737

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register