Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:537107
 
Evaluation:
Published: 14.09.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Time period viewed: 2016 - 2020 years
Extract

SECINĀJUMI
Balstoties uz iegūtajiem kontentanalīzes rezultātiem, var secināt, ka pirmā Galtunga un Ruge hipotēze – piedevas hipotēze – apstiprinājās. Jo vairāk faktoriem ziņa atbilst, jo lielāka iespējamība, ka to publicēs. Vismazākais faktoru skaits bija 5, savukārt lielākais bija veseli 10 faktori. Jāpiemin arī tas, ka ziņas ar lielāku faktoru skaitu bija arī pilnīgākās par tām, kurām bija mazāks faktoru skaits. No šejienes izriet arī tas, ka apstiprinās arī savietojamības hipotēze. Spēcīgākie faktori patiešām kompensē vājāko neizteiksmību, piemēram, rakstā par to, ka Melenšona atbalstītāji nebalsos par Makronu nav daudz faktoru, tomēr ir spēcīgi personifikācijas un negatīvisma faktori (notikumā ir runa par to, ka kandidāta atbalstītāji nebalsos par citu, ja pat viņu favorīts jau ir zaudējis), kas aizēno to, ka citi faktori nav izteikti vai arī to vispār nav.
Rakstos bija saskatāms tas, ka, ja kontinuitātes faktors ir pietiekami izteikts, tad slieksnis var būt mazāk izteikts, vai arī tā var vispār nebūt. Piemēram, rakstā par to, ka Latvijas amatpersonas sveic Makronu slieksnis, kā faktors neparādās, taču tādēļ, ka šis notikums ir turpinājums ziņai par to, ka Emanuels Makrons ir ievēlēts par prezidentu, tas tiek publicēts. Šis arī sasaucas ar pašu kontinuitātes definīciju. Tika arī ievērots, ka ja parādās personifikācija, tad lielākoties kopā ar negatīvismu. Tātad “parastiem” cilvēkiem ir jāizdara kaut kas negatīvs, lai par viņiem rakstītu ziņās. Piemēram, hakeru uzbrukums, nekārtības Francijā, vēlētāju nevēlēšanās balsot par citiem kandidātiem, sabiedrības sadalīšanās.
Ziņām ir jābūt saprotamām un skaidrām, it īpaši, ja notikumi nāk no ārzemēm. Pēc autores domām faktors “nepārprotamība” ir pats par sevi saprotams, un savā ziņā nevajadzīgs, jo visiem labajiem ziņu rakstiem ir jābūt viegli saprotamiem, ar skaidru interpretāciju, jo žurnālistiem ir jāpaliek subjektīviem. Tā kā Francija nav ļoti tālu no Latvijas, tad dažas ziņas var būt arī nedaudz neskaidras, piemēram, par to kas izplatīja baumas par Makronu, kas netika paskaidrots, kā arī kādi konkrēti ir nākotnes plāni Lepēnai.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1362044
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register