Visbiežāk, ja runājam par ūdens piesārņojumu mēs iedomājamies ūdens ķīmisko vai bioloģisko piesārņojumu. Tomēr bieži vien mūsu pārgājienu vai ceļojumu iespaidus sabojā nepievilcīga dabas ainava, kura paveras upju un ezeru krastos. Šo nepievilcīgo ainavu rada tieši mehāniskais piesārņojums (dažādi plastmasas izstrādājumi, metāllūžņi, stikls, u.c.). Gauja ir viena no ūdens tūristu visiecienītākajām upēm Latvijā. Un tieši tūristi visdāsnāk „apdāvina” upi ar mehānisko piesārņojumu. Kas mudina cilvēkus uz šādu rīcību? Vai zinām, ka mehāniskais piesārņojums ātri var kļūt par bīstamu piesārņojuma veidu kaitējot gan tūristu inventāram, gan veselībai un pat dzīvībai?
Dabas daudzveidības un aizsardzības tēma pašlaik ir viena no aktuālākajām tēmām pasaulē. Par dabas aizsardzības jautājumiem raksta masu mēdiji, tos atspoguļo TV, par to diskutē daudzās starptautiskās organizācijās un forumos.
Tomēr uzskatu, ka mehāniskā piesārņojuma galvenais cēlonis ir cilvēku attieksme un izglītošanas trūkums. Par šiem jautājumiem nepieciešams vēlreiz un vēlreiz informēt pēc iespējas plašāku sabiedrības loku.
Darba mērķis:
Izveidot uzziņas materiālu, kurā būtu pētīta Gaujas mehāniskā piesārņojuma problēma un tās novēršanas problēmas…