Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
1,04 (19%)
Discounted price*:
4,45
Purchase
Add to Wish List
ID number:515241
Evaluation:
Published: 05.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    4
1.  Teorētiskā daļa    7
1.1.  Pētījuma objekts komunikācijas zinātnes kontekstā    7
1.2.  Problēmas aktualitāte    7
1.3.  Definīcijas    8
1.4.  Likumdošana slēptās reklāmas jomā    9
1.5.  Literatūras apskats    11
1.5.1.  „Sabiedrības iesaiste 2005.gada pašvaldību vēlēšanu atspoguļojuma uzraudzībā”    12
1.5.2.  „Iespējamo slēptās reklāmas gadījumu analīze medijos pirms 2005.gada pašvaldību vēlēšanām”    12
1.5.3.  Mediju ietekme uz auditoriju pirmsvēlēšanu periodā    13
1.5.4.  Manipulācija ar apziņu (T. Hanova „Etniskās identitātes izmantošana vēlēšanu kampaņas laikā 2000 – 2005.g.”)    15
1.5.5.  Manipulācijas paņēmieni    17
1.5.6 .  Valodas lietojums slēptajā reklāmā (politiskā retorika)    25
2.  Praktiskā daļa    27
2.1.  Metožu apraksts    27
2.2.  Rezultātu analīze    27
2.3.  Secinājumi    33
  Nobeigums    34
  Literatūras saraksts    36
Extract

Slēptā reklāma Latvijā jau aptuveni piecus gadus ir aktuāls jautājums, kas kļūst vēl aktuālāks tuvojoties nākamajām Saeimas vēlēšanām.
Autore uzskata, ka slēptās reklāmas gadījumi drukātajā presē ir smags mediju ētikas pārkāpums. Slēptās reklāmas parādīšanās ir nosodāma, jo tā grauj godīgu konkurenci – kā tirgū, tā politikā, tā kropļo informācijas vidi – publicējot slēptu reklāmu, mediji krāpj auditoriju, turklāt tā mazina uzticību masu medijiem, kas mūsdienu sabiedrībā ir svarīgākais informācijas kanāls. Šie ir tikai daži iemesli, kādēļ slēptās reklāmas pat iespējami gadījumi ir atzīstami par kaitīgiem Latvijas preses dienas kārtībā un ka šī tēma ir vairāk kā pētīšanas vērta.
Izskanējuši dažādi viedokļi par to, kā pētīt, identificēt un ierobežot slēptās reklāmas parādīšanos, bet neviens no tiem nav izrādījies pietiekami efektīvs, lai to ieviestu praksē. Turklāt vēl joprojām Latvijā nav skaidri definēts slēptās reklāmas jēdziens. Vienīgais pētniecībā izmantojamais definējums, uz kura savulaik balstījās sabiedriskās politikas centrs „Providus” 2005.gadā veiktais pētījums par iespējamās reklāmas gadījumiem pašvaldību vēlēšanas un balstīsies arī šis darbs, ir Radio un televīzijas likums.
Viennozīmīgs ir fakts, ka politiskajām partijām Latvijā ir nepieciešams tautas atbalsts un to iegūt viņi centīsies dažādos veidos. Arī politiķiem ir zināms, ka mediji ir sabiedriskās domas veidotāji un būtisks uzticības avots. Tieši tādēļ autores interesi piesaistīja veidi, kā politiķi izmanto medijus priekšvēlēšanu posmā.
Rudenī autore veica pētījumu par mediju neatkarību Latvijā. Pārsteigumu izraisīja otra lielākā nacionālā laikraksta galvenā redaktora komentārs, ka „medijiem Latvijā neesot problēmu” un arī tie esot neatkarīgi (?).
Kā neatkarīgus, medijus uztver daļa vēlētāju, uz kuriem medijiem priekšvēlēšanu periodā ir vislielākā ietekme un kuru ietekmējamību izmanto politiskie aktieri. Kā apgalvo projekta „Atklāti par 8. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas finansēm” direktore Lolita Čigāne: „Ja politisko partiju reklāma tiek pasniegta kā avīzes, televīzijas vai radio ikdienas darbs, tās iedarbīgums ir daudz lielāks, jo tā tiek uztverta kā neatkarīgas un uzticamas žurnālistikas galaprodukts”. 1
Arī Latvijā ir sastopams viedoklis, ka medijs vienmēr runā sabiedrības vārdā, aizstāv tās intereses utt., aizmirstot, ka aiz katra medija stāv īpašnieks, interešu grupa jeb politiskais spēks, kuriem ir vajadzīgs politiskās informācijas sniegšanas avots. Informāciju politikā sniedz, lai ietekmētu cilvēku uzvedību, bet vāc, lai noteiktu savējo.2
Mediju uzvedība Latvijā pierādījusi, ka tie nevar būt neatkarīgi – īpaši pirmsvēlēšanu periodā. Tas rada vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, vai slēptās reklāmas gadījumus izskaidro žurnālistu neprofesionalitāte vai tas ir izdevīgi medijam, kuram radusies iespēja nopelnīt? …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,26 €
Work pack Nr. 1122919
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Iespējamie slēptās reklāmas gadījumi Latvijas drukātajā presē pirms 2005.gada pašvaldību vēlēšanām”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/515241

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register