Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,55 (11%)
Discounted price*:
4,44
Purchase
Add to Wish List
ID number:598427
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 25 units
References: Used
Extract

SECINĀJUMI
1. Videi draudzīgu būvizstrādājumu izmantošana ir viens no galvenajiem ilgtspējīgas būvniecības priekšnoteikumiem, tomēr tikai ar to nepietiek, lai būve būtu ilgtspējīga, ir svarīgi nodrošināt arī videi draudzīgu būvniecības procesu.
2. Lai padarītu ekoloģisko būvniecību par Latvijā plaši izmantotu praksi, būtu nepieciešams uzlabot normatīvo vidi, piemēram, nodrošinot vienkāršāku būvatļauju izsniegšanas procesu, samazinātas nodokļu likmes būvēm ar zemu enerģijas un siltuma patēriņu u.tml.
3. Būvējot ilgtspējīgi, ēkas īpašnieks rīkojas atbildīgi ne tikai pret apkārtējo vidi, bet arī pret to cilvēku veselību, kas uzturēsies ēkā.
4. Ilgtspējīgs būvizstrādājums nav tikai tāds, kura ķīmiskais sastāvs ir videi draudzīgs, tajā nav toksisku vielu u.tml., ir ieteicams iegādāties būvizstrādājumus vietējā tirgū, no vietējiem ražotājiem, tādā veidā samazinot transportēšanas izdevumus un negatīvo ietekmi. Turklāt tādā veidā tiek atbalstīti vietējie ražotāji un veicināta ekonomikas izaugsme valstī.
5. Ilgtspējīgu būvju sertifikācija palīdz popularizēt zaļo būvniecību, kā arī veicina sabiedrības izpratni par šādas būvniecības nepieciešamību. Tas arī informē potenciālos pircējus, ka ieguldījums šādā īpašumā būs veiksmīgs, jo nekustamais īpašums nākotnē prasīs daudz mazāk ieguldījumu, kā arī tā uzturēšana izmaksās mazāk.
6. Būve nekļūst ilgtspējīga, ja to uzbūvē no ekoloģiskiem būvizstrādājumiem, ir svarīgs viss ēkas tapšanas process, sākot jau ar ideju. Tikai, rīkojoties apdomīgi visos būvniecības procesa posmos, iespējams iegūt maksimālu efektivitāti un ietaupīt līdzekļus.
7. Lai gan Latvijā tīra dzeramā ūdens trūkums nav aktuāla problēma, tomēr daudzviet pasaulē tā ir. Saasinoties globālām vides problēmām visvairāk cieš ūdens resursi, tādēļ ir svarīgi taupīt ūdeni arī Latvijā, pirms šī ir kļuvusi par problēmu. Piemēram, dārza laistīšanai izmantot ūdeni no upes, dīķa, nevis krāna ūdeni.
8. Katru gadu palielinoties ekoloģiska dzīvesveida piekritēju skaitam, palielināsies arī pieprasījums pēc ilgtspējīgām būvēm. Tādēļ šāda būvniecība var kļūt par nozīmīgu nozares un tirgus daļu ar lielām potenciālas peļņas iespējām.
9. Izvēloties ilgtspējīgus būvizstrādājumus, ir svarīgi novērtēt to īpašību atbilstību ēkas nepieciešamībām. Materiāls var būt videi draudzīgs un ilgmūžīgs, tomēr, nepareizi pielietots, tas nedod nekādu pozitīvo efektu. Ir arī jāraugās, lai būvizstrādājums atbilst visām drošības prasībā un, iestrādāts ēkā, nesamazina tās izturību.
10. Svarīgs aspekts ilgtspējīgā būvniecībā ir arī atkritumu šķirošana, apsaimniekošana un otrreizējā izmantošana. Jau projektējot ēku, ir svarīgi nepieciešamo materiālu daudzumu aprēķināt tā, lai tie tiktu maksimāli izmantoti, nerodoties pārpalikumiem. Liekos materiālus ir vai nu otrreiz jāizmanto tajā pašā vai citā būvē, vai arī jānodod otrreizējai pārstrādei.
11. No otrreizēji pārstrādātiem materiāliem (PET, kokvilnas auduma u.tml.) var iegūt kvalitatīvus siltumizolācijas materiālus. Tas ir trīskāršs ieguvums, jo tiek ne tikai izmantots mazāk jaunu izejvielu, bet arī samazināts atkritumu daudzums, kā arī jaunais izstrādājums ir vēl vairākas reizes pārstrādājams.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ilgtspējīga būvniecība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/598427

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register