Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:487529
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Not used
Extract

Mūsdienās cilvēks ražo jaunus materiālus, kā arī izplata tos visā pasaulē un tādejādi iespaido dabiskos bioģeoķīmiskos ciklus. Ekoloģiskā pēda strauji iegūst popularitāti kā efektīvs vides un attīstības indikators. Tā, piemēram, Eiropas vides aģentūra savā 2005. gada ziņojumā par vides kvalitāti Eiropā, kā vienu no rādītājiem izmanto tieši ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Šādi grafiski attēlojot cilvēka darbības ietekmi uz vidi, var salīdzināt dažādu valstu rādītājus un dinamiku vienas valsts ietvaros.
Industriālo metabolismu var aplūkot vairākos līmeņos, piem., nacionāli, reģionāli, vai attiecinot uz konkrētu uzņēmumu. Nacionāli jeb valstiski – tiek skatīti kopējie valsts rādītāji, reģionāli – jābūt konkrēti definētām ģeogrāfiskām vai fiziskām materiālu plūsmas reģiona robežām. Jēdziens “industriālais metabolisms” var tikt vienlīdz labi attiecināts uz jebkāda veida pašregulējošām vienībām, uzņēmumiem vai firmām. Arī, piemēram, firma ir bioloģiska organisma ekonomisks analogs, tikai ar dažām atšķirībām. Dzīvi organismi ir spējīgi vairoties (“ražo paši sevi”), bet firmas ražo produktus vai pakalpojumus, nevis jaunas firmas. Otrkārt, firmām nav jāspecializējas viena konkrēta pakalpojuma vai preces ražošanai, tās var mainīt biznesa formas, savukārt dzīvi organismi ir “specializēti”, t.i., nevar manīt savu izturēšanos, izņemot ļoti ilgā laika posmā (evolucionāri). Firma ekonomikā parasti tiek uzskatīta par standarta vienību analīzei.
Industriālā ekoloģija tiecas uz ilgtspējīgu attīstību. Industriāla sabiedrība ir atkarīga no resursiem, taču tie, izņemot saules un vēja enerģiju, nav neizsmeļami. Mūsdienās cilvēks pārtērē resursus, t.i., izmanto vairāk resursu mērķa sasniegšanai, nekā tas būtu nepieciešams vai iespējams, liekot lietā videi draudzīgas un inovatīvas tehnoloģijas. Ilgtspējīga attīstība ir orientēta uz efektīvu un racionālu resursu izmantošanu, neradot draudus nākamajām paaudzēm. Vides jautājumiem un tehnoloģijām tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība, un atbildes var sniegt industriālā ekoloģija – perspektīva zinātne.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register