Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:806827
 
Evaluation:
Published: 30.09.2005.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 1 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Vēdertīfs un paratīfi    4
1.2.  Epidemioloģija    4
1.3.  Vēdertīfa prognoze    5
1.4.  Paratīfa īpatnības    6
2.  Dizentērija    7
2.1.  Etioloģija    7
  Secinājumi    9
  Izmantojamā literatūra    10
Extract

Epidemioloģija.

Vēdertīfa nūjiņa ir kosmopolītiski izplatīta pa visu zemeslodi, tomēr biežāk tā ir sastopama siltajās klimatiskajās joslās. Arī ziemeļos sliktos sanitāros apstākļos nereti ir sastopami saslimšanas gadījumi. Parastajos apstākļos vēdertīfa infekcijas avots un vīrusa rezervuārs ir slimais cilvēks vai veselais baktēriju nēsātājs, kas izdala Bact. Typhi galvenokārt ar izkārnījumiem un arī urīnu. Dzīvnieki ar tīfu neslimo, un tādēļ ilgi nevarēja atrast eksperimenta modeli.
Kā jau minēts tīfa nūjiņa izdalās no infekcijas avota ar izkārnījumiem, urīnu, retāk ar krēpēm, siekalām, sviedriem un mātes pienu. Slimais cilvēks var būt sevišķi bīstams infekcijas avots pēdējās inkubācijas dienās, slimības un visas rekonvalescences perioda laikā. Visvairāk baktēriju izdalās slimības laikā, bet epidemioloģiskā ziņā slimnieks tad nav sevišķi bīstams, jo parasti atrodas slimnīcā (sevišķi smagos gadījumos) un baktērijas neizplata; toties daudz bīstamāki ir slimnieki, kuri pārcieš slimību vieglā, abortīvā vai ambulatorā formā, kas ir grūti diagnosticējama, un tādēļ šie slimnieki bieži vien staigā apkārt vai ārstējas mājās, izdala tīfa nūjiņas lielā daudzumā, inficē savas rokas, veļu, produktus utt. un līdz ar to izplata arī infekciju. Sevišķi bīstami ir baktēriju nēsātāji – rekonvalescenti, jo apmēram 10 – 20% no visiem, kas slimojuši ar tīfu un paratīfu, pēc tam ilgāku laiku izdala baktērijas. Ja tādi cilvēki dzīvo sliktos apstākļos, var rasties atsevišķi tīfa perēkļi.
Parasti (80 – 90%) pirmajās nedēļās pēc temperatūras normalizēšanās arī baktēriju izdalīšanās ieilgst līdz 3 mēnešiem pēc saslimšanas, to sauc par akūtu, ja ilgāk – par hronisku baktēriju nēsātāju. Par hroniskiem baktēriju nēsātājiem visbiežāk kļūst cilvēki, kas sirgst ar žultspūšļa, žults vadu vai urīnizvadīšanās ceļu iekaisumu.
Epidemioloģiskā ziņā visbīstamākie ir tie baktēriju nēsātāji, kuriem ir sakars ar pārtikas produktiem (pavāri, pārdevēji, noliktavu pārziņi, personas, kas strādā bērnu kolektīvos, slimnīcās utt.). vēl varētu minēt tranzistoros baktēriju nēsātājus, kuriem epidemioloģiskā ziņā nav sevišķas nozīmes, jo nēsāšanas ilgst tikai dažas dienas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register