Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:916254
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Pēdējo gadu laikā pasaulē ir notikušas straujas pārmaiņas, ko ietekmējis zinātnes un tehnikas progress. Arvien pieaugušā informācijas tehnoloģiju attīstība, tautsaimniecības globalizācija, pakalpojumu īpatsvara pieaugums iekšzemes kopprodukta struktūrā, zinātņietilpīgo tautsaimniecības nozaru attīstība izvirza jaunas prasības cilvēkresursu attīstības un sociālās politikas jomā.
Neskatoties uz visumā labvēlīgo makroekonomisko situāciju Eiropas Savienības (turpmāk tekstā – ES) valstīs, dalībvalstis saskaras ar būtiskām sociālajām problēmām: salīdzinoši augsto bezdarba līmeni, nepietiekamu sieviešu un vecākās paaudzes cilvēku iekļaušanos darba tirgū, teritoriju nelīdzsvarotu attīstību, kvalificētu speciālistu trūkumu zinātņietilpīgajās nozarēs, it sevišķi informāciju tehnoloģiju jomā.
Pamatojoties uz augstāk minēto, ES iekšpolitikā aizvien lielāku nozīmi iegūst sociālā politika. 2000. gadā pieņemtajā Lisabonas stratēģijā, kas nosaka ES sociālo politiku un stratēģiju, ir minēts, ka līdz 2010. gadam ES ir jākļūst par viskonkurētspējīgāko un dinamiskāko uz zināšanām balstīto ekonomiku pasaulē, nodrošinot ilgspējīgu ekonomisko augsmi, darba vietu skaita pieaugumu un sociālo kohēziju. [3]
Kopējais iedzīvotāju skaits valstī pēc Centrālās statistikas pārvaldes (turpmāk – CSP) datiem - 2306434 iedzīvotāji (2005.g.sākumā) , bet pēc pašvaldību datiem – 2295382.
Iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā (vīriešiem 15-61 gads un sievietēm 15-59 gadi) - 1473805 iedz., jeb 63,9% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī. Pēc pašvaldību datiem – 1416433 iedz., jeb 61,7% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī. Tā kā ne visas vietējās pašvaldības izstrādā plānus, kopējie plānos norādītie pašvaldību dati atšķiras no CSP datiem
Pēc CSP datiem nodarbināti ir 1035,9 tūkstoši iedzīvotāju (2005.g.sākums). Pēc pašvaldību datiem nodarbināto skaits pašvaldības teritorijā visā valstī sastādīja 775266 (dati nav pilnīgi, jo ne visas pašvaldības plānos norādīja šādas ziņas), kas bija aptuveni 34,0% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī un 53,4 % no iedzīvotāju skaita darbspējas vecuma. Procentuāli vislielākais skaits nodarbināto bija Rīgas reģionu pašvaldību teritorijās – 31,3% no kopējā iedzīvotāju skaita darbspējas vecumā vai 64,8% no iedzīvotāju skaita darbspējas vecumā Rīgas reģionā, Latgales reģionā – 7,2% vai 45,4%, Kurzemes reģionā – 6,3% vai 48,6%, Zemgales reģionā – 4,6% vai 37,4%, Vidzemes reģionā – 3,9% vai 37,4%. [5]…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register