Izvēloties šo tematu, es vēlējos vairāk noskaidrot kas tad īsti ir privātpersona un juridiska persona, ar ko tās atšķiras viena no otras.. Ikdienā bieži ir dzirdami šie termini, bet iespējams cilvēki, varbūt arī es pati, nepareizi saprotam šos terminus. Rakstot savu darbu, mēģināšu noskaidrot kādas ir tiesības un pienākumi privātpersonām un juridiskajām personām.
No vēstures ir zināms, ka romiešu tiesībās veidojās vairāk nekā tūkstoš gadu ilgajā Romas valsts pastāvēšanas laikā. Romiešu civiltiesības ar pilnīgi attīstītu privātīpašumu un profesionāli izstrādātām līgumu juridiskām formām ir atstājušas ievērojamu nozīmi vēsturē.
Juridiskās personas apzīmējums ir nācis no Senās Romas. Pati dzīve rādīja nepieciešamību noteiktos gadījumos turpināt mantiskās attiecības arī pēc cilvēka nāves. Tomēr var secināt, kā juridiskās personas darbību un gribu spēja realizēt tikai cilvēks, kuram ir galva, rokas, prāts. Un šo uzdevumu cilvēks realizēja ar savām darbībām.
Fiziska persona ir cilvēks, kas jau piedzimstot iegūst savas tiesības – tiesības uz dzīvi, uz savu vārdu. Cilvēks var mainīties, mainot savu ķermeni, prātu, dzīves veidu un dzīves vietu, taču visu mūžu viņa vārds nemainās, neskatoties uz to vai viņš ir fiziska vai juridiska persona.…