Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:964182
Author:
Evaluation:
Published: 12.01.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 11 units
References: Not used
Extract

Kaukāza reģionu valstu un Baltijas reģionu valstu neatkarības iegūšana un valstiskuma veidošanās sākuma periodā ir notikusi diezgan līdzīgi. Kaukāza reģiona valstu grupā ietilpst Gruzija, Armēnija, Azerbaidžāna kā arī neliels Krievijas dienvidu apgabals. Pēc nesenajiem notikumiem Gruzijas un Krievijas domstarpību rezultātā jāpiemin arī Gruzijas separātiskās teritorijas Abhāzija un Osetija. Baltijas valstu reģionā ietilpst Igaunija, Latvija un Lietuva. Lai izpētītu valstu kopīgās iezīmes ir nepieciešams ieskats šo valstu vēsturēs.
No 1917. -1921, gadam bijušās Krievijas impērijas sastāvā notikušas kardinālas, pārmaiņas politiskajā, tiesiskajā un garīgajā dzīvē. Daudzas no bijušajām savienības republikām, tai skaitā Gruzija, Armēnija un Azerbaidžāna ieguva savu neatkarību no Padomju Krievijas un kļuva par suverēnām valstīm. Viņas ieguva savu nacionālo pašnoteikšanos, tiesību vienlīdzību starptautiskajās attiecībās un demokrātiskas valsts iezīmes. Šis ir princips ko formulēja augstāk uz visām tautām , ne tikai krievu, bet arī uz dienvidu tautām. Tai pat laikā meņševiku vadība neatkarīgajā Gruzijā pieturējās pie minimālas imperiālistiskās politikas attiecībā un Dienvidosetiju un Abhāziju, sarīkojot asiņainu izrēķināšanos ar osetīnu un abhāziešu ciematu iedzīvotājiem par viņu centieniem un vēlēšanās pēc savas neatkarības. (1; 4)
Viena no pirmajām valstīm Kaukāza reģionā, kura ieguva neatkarību bija Armēnija. 1918. gada 28. maijā tika pasludināta Armēnijas Demokrātiskā republika, kas bija ļoti ievērojams notikums, jo pirms neatkarības iegūšanas Armēnija piedzīvoja pret iedzīvotājiem vērstu genocīdu.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Kaukāza un Baltijas reģiona tautu ceļš uz valstiskumu un neatkarību”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/964182

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register