Komandas struktūra
Pieņemsim, ka uzņēmums sāk veidot jaunu komandu, lai pārdotu kādu noteiktu preci. Sākumā ir jāatlasa kolektīvs. Ja ir vajadzīga liela komanda to var darīt ar kolektvīvām atlasēm, ja mazāka – intervijām. Šajā procesā ir svarīgi, lai vadītājs precīzi zinātu, kādu grupu viņš vēlas. Tālāk ir jāsāk veidot apmācības, ja tāda nepieciešamas,lai spertu pirmo soli – uzsāktu pārdošanu. Apmācību laikā jau lēnām sāk veidoties grupas struktūra. Komandā vienmēr izveidojas struktūra, un lai cik cilvēki arī tajā būtu, pamatā tiek pārstēvētas 8 lomas (visām nav obligāti jābūt pārstēvētām).
Pirmā ir vadītājs un līderis. Ir ļoti svarīgi, lai oficiālais grupas vadītājs būtu pieteikami kompetents un spētu ieņemt arī līdera lomu, citādāk var rasties problēmas iekšējā komunikācijā, kas noteikti kavēs uzdevumu izpildi.
Otrā loma ir izrīkotājs. Šī loma pēc būtības ir līdzīga vadītāja lomai, taču tā sevī neietver nekādas pilnvaras. Šis ir cilvēks, kas pašā sākumā jau sāk ieteikt dažādas aktivitātes, ko darīt, vēlāk tās arī rīkot iespējams. Bieži vien viņš sīkāk var paskaidrot dažādus jautājumus citiem un dažreiz spēj nodrošināt lielāku darba intensitāti un darba paveikšanu noteiktā termiņā. Ir svarīgi, lai izpildītājs sava čakluma vai uzņēmības dēļ, tomēr nesāktu pildīt dažādus komunikatīvus pienākumus, kas pamatā būtu jāveic vadītājam, jo tas viņu nostāda nepatīkamā situācijā, kā arī viņš sāk gūt mazāku popularitāti pašas komandas vidū.
…