Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,26 (13%)
Discounted price*:
1,73
Purchase
Add to Wish List
ID number:615382
Author:
Evaluation:
Published: 25.02.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Vārdu komunikācija mūsdienās ir pierasts lietot pārāk bieži, pat neapdomājot to jēgu. Taču daļa cilvēku apzinās, ka komunikācija ir daudz kas vairāk nekā vienkārša, lai arī bieža aprunāšanās, diemžēl, neskatoties uz daudzo grāmatu, rokasgrāmatu un videofilmu klāstu par šo tēmu, tā vēl aizvien ir gaužām neskaidra lieta. Vispirms pētīsim šī vārda izcelsmi. Tas ir viens no tiem garajiem, abstraktajiem. Samērā bieži lietojamiem latīņu izcelsmes vārdiem, kā verifikācija, klarifikācija, domestikācija un vēl citi. Vairums cilvēku, sevišķi, ja tie nenāk no izglītotām aprindām, kur svešvārdu lietošana allaž tiek veicināta, tos nelieto. Īsāk un vienkāršāk vārdu komunikācija būtu izteikt dzimtajā valodā, piemēram runāšana un klausīšanās, - tā parasti saka tie, kas nepakļaujas pārspīlētai izglītības ietekmei uz viņu vārdu krājumu.
Un tomēr vārdam komunikācija ir tik plaša nozīme, ka tas ir tikpat neaizvietojams kā vārdi ceļasoma vai lietussargs. Šis vārds ietver sevī gan runāšanu, gan klausīšanos, gan vēl ļoti daudz ko citu. Tas ir vispārējs jēdziens, kas iekarojis sev vietu ikdienas valodā, un tādēļ ir vērts mēģināt to analizēt.
Šā vārda izcelsme ir meklējama latīņu darbības vārdā communis (kopējs), no kā radies arī angļu vārds common. Tik tiešā, agrāk tā nozīme iekļāva sevī arī materiālu labumu došanu vai dāvināšanu. Laika gaitā vārda jēga šo nozīmi zaudēja, un to lietoja tikai sniedzot vai pārraidot netaustāmas, citiem vārdiem sakot, abstraktas lietas. Šajā nozīmē to lieto arī mūsdienās.
Tomēr nevajadzētu kļūdīties šajā kontekstā, atdalot materiālo no abstraktā, jo tie vienmēr ir savstarpēji saistīti jēdzieni. Mēs gan dodam gan saņemam materiālās vērtības, pateicoties tam, ka cilvēks vienlaicīgi ir sociāla un arī bioloģiskā būtne. Bet materiālo lietu apmaiņa bieži vien ir tā ierosme, kas ļauj mums apmainīties ar netveramām vai abstraktām lietām, jo sevišķi tas sakāms tad, kad gribam materiālajām piedot kādu nozīmi.
Savstarpēja komunikācija parasti notiek ar kādu nolūku un zināmu nozīmi, un, skatoties dziļāk, varam teikt, ka tā izpaužas kādas personas būtība un prasme kontaktēties ar citu cilvēku, pie tam tā, lai viņš tiktu saprasts. Ja gribam izteikties formālāk, tad – komunikācija ir process, kur ar vispārēju simbolu palīdzību tiek veikta domu apmaiņa starp cilvēkiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Komunikācijas process”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/615382

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register