Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:724594
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.12.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 26 units
References: Not used
Extract

Secinājumi
1. Analizējot dažādu autoru (Сивкова, 2008, Трофимова, 2006, Варнке, 2001, Игнатьева, 2005 u.c.), autore secina, pusaudži ar valodas traucējumiem pamatskolā saskaras ne tikai ar vecumam raksturīgo „pusaudžu krīzi”, bet arī ar grūtībām apgūt mācību vielu, viņi saskaras ar komunikācijas problēmām. Viņiem bieži ir zems sociālo prasmju (komunikatīvo un organizatorisko) līmenis. Sekas - nespēja pašrealizēties, pašapliecināties vienaudžu vidū, tiek apdraudēts veiksmīgas socializācijas process.
2. Analizējot dažādu autoru (Edeirs, 1997, Игнатьева, 1999, Druviete, 2003 u.c.) atziņas par komunikāciju un komunikatīvo kompetenci tiek secināts, ka komunikatīvā kompetence kā kādas valodas apguves rādītājs un komunikatīvā kompetence kā sociālā prasme ir cieši saistītas, abām raksturīga:
• prasme atbilstoši adresātam un ievērojot valodas normas runā un rakstos izteikt savu viedokli un dalīties pieredzē,
• uzstāšanās prasme, prasme iegūt un uztvert informāciju no dažādiem avotiem (ietver sevī klausīšanās un lasīšanas prasmi),
• prasme veidot dialogu.
3. Balstoties uz atziņām, ka socializācija realizējas mijiedarbībā, komunikācijā un darbībās (Gudjons, 1998), un ka skola ir galvenā socializācijas institūcija, kur bērni veido savu sociālo uzvedību (Lekrojs, Deilija, Miligens, 2001), tiek secināts, ka skolā, sevišķi dzimtās valodas stundās nepieciešams lielāku uzmanību pievērst komunikatīvo prasmju attīstībai un pilnveidei.
4. Pētījuma rezultātā identificēti objektīvie (pedagogu profesionālā sagatavotība, skolas darba organizācija, nepietiekama diagnostika un metodiskā bāze, sadarbības trūkums) un subjektīvie (skolotāja un skolēna attieksme) šķēršļi, kas, apgūstot dzimto valodu, kavē pusaudža ar valodas attīstības traucējumiem socializēšanos.
5. Lai sekmētu pusaudžu ar valodas traucējumiem valodas un komunikatīvās kompetences pilnveidi, līdz ar to arī viņu socializāciju mūsdienu sabiedrībā, Latvijā ieteicams būtu izveidot vienotu elektronisko uzdevumu bāzi, izstrādāt programmu, kurā skolotājs, atbilstoši katra skolēna individuālajām vajadzībām, varētu ievadīt uzdevumu tekstus.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1327201
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register