Manas māsīcas (19 gadi) attīstības posmu analīze
Šī darba uzrakstīšanai pēc iepazīšanās ar teorētisko literatūru par attīstības posmiem un to galvenajiem procesiem un īpatnībām, secināju, ka savas māsīcas attīstības posmu analīzei ir nepieciešama sīkāka informācija, ko ieguvu, intervējot viņu un viņas māti.
Prenatālais periods
Pirms mana tante 24 gados palika stāvoklī, viņai bija cits bērns, kurš nomira pirms dzemdībām. Māsīca bija pirmais ļoti gaidītais un gribētais bērns ģimenē. Ļoti svarīgas šajā periodā ir mātes domas un izjūtas, kas var ietekmēt bērna attīstību. Tante lasīja savam bērniņam pasakas, runāja ar viņu. Mana tante pati ir ginekoloģe un par bērna attīstību pirmsdzemdību periodā zina daudz vairāk nekā pārējie cilvēki, tāpēc ļoti rūpējās par augļa attīstību un bērna veselību.
Jaundzimušais bērns (0-2)
Bērna attīstību ietekmē dzemdēšanas veids. Mana māsīca piedzima 53 cm un 3 kg liela dažas nedēļas pirms noteiktā termiņa parastās dzemdībās. Kā visi bērni pirmā gada laikā viņa attīstījās un auga ļoti ātri. Galvenā sistēma šajā dzīves periodā bērniņam bija ģimene. Šī perioda galvenie uzdevumi: sociālo kontaktu un eksistences nepārtrauktības sajūtas veidošanās. Veiksmīgas attīstības resursi ir drošība, ko dod ģimene, pamatvajadzību apmierināšana un stabilitāte. Šī perioda attīstības krīzes ietvaros veidojas uzticība vai neuzticība. Māsīcas gadījumā, manuprāt, šis periods noritēja veiksmīgi un tā rezultātā izveidojas pirmie sociālie kontakti un uzticēšanas cilvēkiem un ārējai pasaulei.…