Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,35 (14%)
Discounted price*:
2,14
Purchase
Add to Wish List
ID number:190266
Author:
Evaluation:
Published: 02.11.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Senā Grieķijas vēsture vienmēr ir saistījusi daudzu cilvēku prātus. Grieķijas senākā vēsture vienmēr ir bijusi neziņas miglā tīta. Iespējams tieši tā iemesla dēļ pirmie nopietni izrakumi Krētā un Grieķijā sākās tikai 19gs.
Es izvēlējos rakstīt par šo tēmu, tāpēc, ka mani vienmēr ir interesējusi Eiropas civilizācijas izcelsmes vēsture un Krēta ir tieši šī izcelsmes vieta.
Savā darbā esmu apskatījis lielākos 20.gs pētniekus un viņu lielākos atklājumos Krētā un Mikēnu perioda Grieķijā.
Esmu centies iekļaut savā darbā arī nozīmīgākos 19gs. Otrās puses pētnieku atklājumus, lai būtu vieglāk izprast šo pētījumu priekšvēsturi un šī reģiona arheoloģijas pamatlicējus.
Tagadēja Krētas un Grieķijas teritorija ir apdzīvota kopš Neolita laikiem. Grieķijai raksturīgs tipisks ‘’vidusjūras klimats’’ ar sausām un karstām vasarām un vēsām, mitrām ziemām.
Klimatiskie apstākļi bija pietiekoši labi, lai radītu pamatu civilizācijas izveidei.
Tieši tāpēc Eiropā pirmā augsti attīstītā civilizācija izveidojās Krētas salā. Ap 2000 gadu.p.m.e Krētā pastāvēja daudzas mazas valstiņas ar dažādiem valdniekam, kas bieži savā starpā karoja.
Joprojām zinātnieku starpā valda nevienprātība par Krētiešu izcelsmi. Daudzi tos uzskata par ieceļotājiem no tuvajiem austrumiem, iespējams Feniķiešu pēctečus. Pastāv versija, ka tie ir tieši vietējās neolīta kultūras pēcteči. Daži arī pauž viedokli, kas Krētas iedzīvotājus saista ar kontinentālās Grieķijas iedzīvotāju atzaru, kas dzīvojot diezgan noslēgti arī attīstījās nedaudz savādāk nekā pārējā Grieķija.
Daudzās mazās Krētas valstiņas apvienoja teiksmainais valdnieks Mīnojs ap 16gs.p.m.e. Viņa vārds arī devis nosaukumu visai civilizācijai- Mīnojas civilizācija. Krētā Mīnojiešu civilizācija eksistēja daudzās pilīs un greznās villās. Visslavenākā pils ir Knossa, kas arī bija Mīnojas civilizācijas centrs. Pils bija savam laikam ļoti grezna un plaša ar vairāk nekā 1300 istabām.
Tāka Krētas sala atrodas seismiski aktīvā joslā, tad visu civilizācijas pastāvēšanas laiku ir konstatētas daudzu zemestrīču pēdas, kas bieži vien radīja pilīs lielus bojājumus.
Tas arī tiek uzskatīts par cēloni šīs civilizācijas bojāejai, lai gan joprojām nav pilnīgi droši noskaidrots kāpēc šī civilizācija tik pēkšņi izzuda.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,76 €
Work pack Nr. 1123660
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Krētas un Mikēnu civilizācijas izpēte XX gadsimtā - problēmas un panākumi”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/190266

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register