Vardarbība masu medijos, īpaši televīzijā, kļūst aizvien populārāka. Tā tiek atspoguļota gan kā realitāte (ziņas, dokumentāli raidījumi par noziegumiem), gan kā fikcija (seriāli un TV filmas ar dažadiem vardarbības elementiem). Gandrīz katru dienu ziņās ir kāds krimināla satura sižets. Auditorija ir pieradusi pie vardarbības un uztver to kā normu. Vardarbība medijos ir prece, tā ir kļuvusi par vienu no ziņu vērtībām.
Kursa projekta autori pēta popularitātes iemeslus vardarbībai televīzijā, kā arī to, kā šī popularitāte ir pētīta teorētiskajā literatūrā. Pētījums par krimināla satura raidījumiem televīzijā veikts šādu iemeslu dēļ: a) vardarbība visplašāk atspoguļota tieši TV; b) TV rādītās agresijas ietekme uz cilvēkiem ir vislielākā; c) krimināla satura raidījumi TV ir populāri.
Kursa projekta teorētisko bāzi veido dažādu autoru teorijas par vardarbību kā tādu un tās ietekmi uz cilvēkiem, kā arī teorētiskie koncepti par to, kādām ir jābūt labām kriminālziņām.
Kursa projekta pētījuma priekšmets ir Latvijas Televīzijas 1.kanāla kriminālziņu raidījums “Kriminālā informācija” un tā auditorija.
Kursa projekta autori izvirza hipotēzi, ka “krimināla satura raidījumi ir populāri”.
Kursa projekta mērķi ir: a) pārliecināties par izvirzītās darba hipotēzes patiesību; b) noskaidrot krimināla satura raidījumu popularitātes iemeslus; c)izvērtēt konkrētā pētījuma priekšmeta- raidījuma “Kriminālā informācija”- atbilstību teorētiskajiem konceptiem par krimināla satura raidījumiem.…