Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:896512
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

„Nedz rūgtums, ko izraisa zema kvalitāte ir aizmirstams, nedz tas ir saldināms ar zemu cenu. „ (Marķīzs De Levants 1734.g).
Kvalitātes jēdziens nav mūsdienu izgudrojums, jau pirms daudziem gadu simtiem cilvēks apzinājās, cik būtiska nozīme ir viņa izgatavotās lietas izskatam, formas atbilstībai, noteikta pircēja vajadzību, vēlmju atbilstībai – kvalitātei. Tikko cilvēks iemācījās izgatavot vairāk lietu nekā tam nepieciešams ikdienā, viņš sāka savu preci pārdot vai iemainīt pret sev citām vajadzīgām lietām. Cilvēkam ātri nācās saprast, cik svarīga nozīme ir tam, lai varētu panākt, lai piedāvātā prece piesaistītu potenciālā klienta uzmanību un, lai viņš būtu gatavs to nopirkt. Viduslaikos izstrādājumu kvalitāte kļuva par katra sevis cienoša amatnieka goda un cieņas jautājumu, kā arī reputāciju un turību nodrošināja viņa izstrādātās lietas kvalitāte.
Pagājušā gadsimta 40. gados sākās strauja kvalitātes jomas attīstība un šajā laikā radās arī slaveni „kvalitātes guru”. Slavenākie no tiem bija – Demings, Krosbijs, Šingo, Taguči, Išikava u.c. .
Japāņu ieguldījums kvalitātes nodrošināšanā ir nenovērtējams. Pēc otrā pasaules kara Japāna pārstrādāja agrākos valsts politikas mērķus, tā vairs nekoncentrējās uz jaunu teritoriju iekarošanu , bet gan uz ekonomisko mērķu sasniegšanu caur kvalitāti. Sākotnēji japāņu preces, kas ieplūda rietumu tirgū bija bēdīgi slavenas ar savu zemo kvalitāti, kas, protams, Japānai nenesa plānoto peļņu, tādēļ, japāņiem nekas cits neatlika kā sākt domāt par kvalitātes uzlabošanu. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1175842
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register