Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,72 (18%)
Discounted price*:
3,27
Purchase
Add to Wish List
ID number:352956
Author:
Evaluation:
Published: 26.04.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Latvijas radio pirmsākumi    3
2.  Latvijas Radio okupācijas    6
2.1.  Pirmā PSRS okupācija    6
2.2.  Vācu okupācija    7
2.3.  Otrā PSRS okupācija    7
3.  Radio neatkarīgajā Latvijā    9
3.1.  SWH radio    10
3.2.  Radio Skonto    11
  Nobeigums    12
  Izmantotā literatūra    13
  Pielikums    14
Extract

Nobeigums
Radio mūsdienās tiek uzskatīts kā viens no medijiem, kas tiek plaši pielietots un attīstīts vēl joprojām. Kā S. Kruks apgalvo: „Radio ir 20. gadsimta tehnikas brīnums.” Ik dienu cilvēki apzināti vai neapzināti klausās radio. Mūsdienās radio tiek uzskatīs kā viens no neatņemamajiem medijiem vispār. Tā vairs nav neiegūstama prece, bet tā jau ir ikdienišķa un pierasta lieta – klausīties radio. Ja pārskata vēlreiz visu radio vēsturi Latvijā, tad var izsecināt, ka tā attīstība ir bijusi gan sarežģītā, gan dinamiska. Jāatceras, ka radio bija viens no ieročiem tautas saliedēšanā, neatkarības veidošanā..
Latvijā radiostacija izveidojās ļoti ātri pateicoties Jānim Linteram. Tieši viņš ar citu palīdzību un atbalstu panāca, ka Latvijai arī ir sava radiostacija. Iespējams, ja nebūtu J. Linters, tad Latvijā radio tiktu ieviests vēl daudz vēlāk nekā Eiropā.
20. gadsimtā Latvijā jau varēja klausīties radio diezgan plašu programmu klāstu. Ja izdara secinājumus par to, kādas programmas cilvēki varēja klausīties radio pirmsākumos un mūsdienās, tad varu apgalvot, ka 21. gadsimtā radio ir mazliet mainījies. Mūsdienās vairāk tiek likts akcents uz populārāko radio klausīšanos, kurās raida jaunākos mūzikas hitus un topus. Liels uzsvars arī tiek likts uz konkurenci mūsdienās mediju vidū. Gandrīz vairāk neskan izglītojoši raidījumi, vai arī to skaits ir būtiski samazinājies. Tas ir viens no mīnusiem, manuprāt, kas nav ņemts vērā. Vienīgais radio Latvijā, kas ir saglabājis kaut cik līdzīgus raidījumus kā no radio pirmsākumiem ir Latvijas Radio 1. Protams, nevar apstrīdēt to, ka ir daudz citu radiostaciju Latvijā, kurās ir dzirdama jebkuram cilvēkam sev interesējoša un izglītojoša informācija. Kā piemērus var minēt: SWH Radio, Star FM, European Hit Radio, Radio Skonto, Latvijas Kristīgais Radio, u. c.
Noteikti svarīgi ir apzināties katram cilvēkam individuāli, cik daudz darba ieguldīts un cik daudz pārdzīvots radio izveidē. Varētu apgalvot, ka radio ir uzaudzis līdzās Latvijai. Visi svarīgākie notikumi, ziņas, mūzikas programmas, intervijas var joprojām klausīties radio. Ja agrāk bija nepieciešamas speciālas iekārtas, tehnika, tad mūsdienās pavisam vienkārši var izvēlēties sev tīkamāko radio un to ieslēgt gan internetā, gan mūzikas centrā. Nav vairs nepieciešamas lielas piepūles un sarežģījumi, lai klausītos radio.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas Radio vēsture”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/352956

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register