Mūsdienu cietumi spēlē lielu lomu sabiedrībā, tā ir sistēma ar kuru valsts parāda savu varenību un spēku. Ieslodzījumu vietas ir nepieciešamas, lai pasargātu likumpaklausīgus pilsoņus un dot otru iespēju ieslodzītiem resocializēties. “Cietums ir sabiedrības modelis, tas ir dinamisku pārmaiņu process ar kopsakarībām, kuras ir raksturīgas sabiedrībai kopumā. Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Vinstons Čerčils šai sakarā izteicies dziļi filozofiski: “Parādiet man jūsu cietumus, un es daudzko pateikšu par demokrātiju jūsu valstī.”
Ieslodzījumu vietas ir pastāvējušas gadsimtiem ilgi, pat neskatoties uz to ka sākotnēji tās nebija paredzētas, lai ilgtermiņā tur paturētu ieslodzīto, bet gan tikkai līdz brīdim, kad tiesa izvirza spriedumu. Laika gaitā sāka dominēt pozititīvisks uzskats, ka noziedzinieku var labot un pielāgot dzīvei sabiedrībā.
Bieži vien var dzirdēt to, ka ieslodzījumu vietas neatbilsts modernās valsts standartiem. Tiek pārkāpti ieslodzīto tiesības. Šo iemeslu dēļ autors izvēlējās šo tēmu, lai uzzināt kādas ir ieslodzījuma vietas Latvijas Republikā un kādos apstākļos tiek turētas ieslodzītās personas. …