Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,76 (17%)
Discounted price*:
3,73
Purchase
Add to Wish List
ID number:558946
Evaluation:
Published: 06.01.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Used
Extract

Kopsavilkums
1. Kārļa Ulmaņa valdības sastādītājā agrārās satversmes likuma projektā tika formulēti svarīgākie agrārās reformas principi, kas tika iekļauti agrārās reformas likumā. Princips – Latvijā paliek spēkā privātā īpašuma tiesības uz zemi – agrārās reformas likumā tieši nostiprināts netika.
2. Politiski jūtīgais atlīdzības jautājums tika atlīdzināts, 1924.gada 30.aprīlī pieņemot Likumu par atlīdzības nokārtošanu valsts zemes fondā ieskaitīto zemju un muižu īpašniekiem, kas paredzēja atlīdzību nemaksāt. Ar šādu rīcību likumdevējs ignorēja būtisku apstākli. Lielākā daļa muižu ieguvēju bija labticīgi, jo tie muižas bija iepirkuši no to bijušajiem īpašniekiem.
3. Uzsākot agrāro reformu, tika noformulēti galvenie tās virzības motīvi: vēsturiskais taisnīgums, nacionālpolitiskie, sociālpolitiskie un ekonomiskie motīvi. Agrārās reformas virzītāji reformas procesā pamatā balstījušies uz nacionālpolitiskajiem un sociālpolitiskajiem motīviem.
4. Agrārā reforma spēja atrisināt sociālās problēmas un nodrošināt mieru, bet izvirzītais ekonomiskais motīvs neattaisnojās, jo mazās saimniecības bez valsts atbalsta nebija konkurēt spējīgas.
5. Valsts īpašuma palielināšanas princips oficiāli deklarēts netika un neatbilda Agrārās reformas likumā noteiktajam mērķim par sabiedrības sociālo vajadzību nodrošināšanu. Pēc diplomandes domām, valsts nevar ekonomiski efektīvi pārvaldīt īpašumus un ekonomiskās attīstības stimulēšanai labāk būtu bijis šo zemi nodot privātīpašumā.
6. Padomju varas 1940.gadā aizsāktie procesi, nacionalizējot zemi un sadalot to galvenokārt bezzemniekiem ekonomiski neefektīvās sīksaimniecībās, norāda uz to, ka aizsāktā agrārā reforma bija īslaicīgs apmāns, ar kuru novērst šaubas par paredzēto kolektivizāciju un ierocis īslaicīgu politisku mērķu sasniegšanai. Faktiski bija aizsākusies padomju varas iecerētā Latvijas lauku kolektivizācija.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,95 €
Work pack Nr. 1351362
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas zemes dalīšanas vēsture, pamatojoties uz A.Aizsilnieka grāmatu”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/558946

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register