Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:124391
Evaluation:
Published: 01.02.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Not used
Extract

Dažādi pētījumi meklē Big five personības iezīmju saistību ar akadēmiskajiem sasniegumiem un mācīšanās stiliem, piemēram, ir atklāts, ka apzinīgums un labvēlīgums ir pozitīvi saistīts ar visiem mācīšanās stiliem, bet neirotisms ir negatīvi saistīts ar tiem. (Komarraju, Karau, Schmeck, Avdic, 2001)
Daudzi pētījumi runā par personības faktoru saistību ar darba izpildi. Ar darba izpildi var saprast indivīda uzvedību, ko nosaka paškontrole un kas ietekmē organizācijas mērķu sasniegšanu. (Campbell, 1990) Lielākā daļa pētījumu rāda, ka apzinīguma faktors ir vislabākais darba izpildes prognozētājs pie dažāda veida amatiem un dažādiem darba izpildes kritērijiem. (Barrick, Mount, Judge, 2001) (Bing, Lounsbury, 2000) (Matthews, Deary, 1998)
Ar Big five palīdzību var noskaidrot personības dimensijas, kas parāda to, ka cilvēks ir mainīgs, un lielam vairumam cilvēku ir daudzdimensionāla personība. Daudzi pētnieki uzskata, ka faktori un to šķautnes vismaz daļēji ir ģenētiski priekšnosacītas Šīs Big five teorijas metodes faktorus var uzskatīt par universāliem, jo tie tika veidoti no daudzām atšķirīgām valodām. (McCrae, Costa, 1997) Ar Big five teorijas metodes palīdzību var noskaidrot, kuri faktori ir raksturīgāki konkrētai personai. Metodes mērķis ir sevis izzināšana un palīgs terapeitiskajā procesā. (Costa, McCrae, 1992)

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register