Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:122663
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.02.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 1 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Vispārīgās ziņas un Lielupe 1755.gadā    4
  Lielupe mūsdienās un Lielupes sateces basēns    5
  Lielupes klimatiskie apstākļi    6
  Lielupes kvalitāte    7
  Secinājumi    13
  Izmantotās literatūras saraksts    14
Extract

Secinājumi
Lielupes ūdens kvalitāte nav ideāla, arī Jelgavas rajonā tā ir slikta. Ūdens ir visas cilvēces un dabas pamatā, tāpēc ir jārūpējas par to un jācenšas pēc iespējas to attīrīt un saudzēt no jauniem piesārņojumiem.
Pārrobežu ūdenī veidojas 50 % no kopējā fosfora un slāpekļa daudzuma, tāpēc ir jānovērtē situācija un jāizveido rīcības plāns, lai šo ietekmi no citām valstīm samazinātu vai pat novērstu.
Pazemes ūdens patēriņš ir ļoti liels un arvien pieaug, tas galvenokārt saistīts ar ražošanas pieaugumu un rūpnīcu skaitu. Rūpnīcas ūdeni galvenokārt izmanto dzesēšanas iekārtās, tāpēc ir jāpievērš liela uzmanība tam, lai ūdens atpakaļ apritē nonāk tik pat tīrs un nepiesārņots, kā pirms tam un tādā pašā daudzumā.
Pazemes ūdeņos ir paaugstināts dzelzs saturs un sulfātu daudzums. Tas lielākoties notiek dēļ novecojušiem apgādes tīkliem. Ir nepieciešams pakāpeniski nomainīt vecos tīklus, caurules, pret jaunām. Tas ne tikai samazinās piesārņojumu, bet arī samazinās risku pret avārijām un noplūdēm.
Kvalitāte akās ir slikta, jo pēc monitoringa datiem 70 % neatbilda higiēniskām prasībām, tas ļoti ietekmē arī tiešā veidā cilvēka veselību, jo daudzi cilvēki no akām ūdeni izmanto pārtikā un kā dzeramo ūdeni.
Konkrēti visā teritorijā kur Lielupe tek nevarēju izpētīt tās kvalitāti un antropogēno ietekmi uz upi, taču arī ļoti svarīgi ir dati un rezultāti tieši pie Jelgavas pilsētas un tā apkārtējā rajona.
Ja katrs cilvēks individuāli centīsies uzlabot vai vismaz negatīvi neietekmēt apkārtējo vidi, tai skaitā arī upes, tad arī piesārņojums krasi samazināsies. Manuprāt, ir nepieciešama sabiedrības informētība par ūdens piesārņojuma sekām un esošo stāvokli, kā arī svarīgi apzināt un informēt uzņēmējus, kuriem ir saskarsme ar piesārņojošām darbībām. Nepieciešams šos cilvēkus informēt un konsultēt par iespējamām alternatīvām iespējām. Un visbeidzot pilnveidot arī likumdošanu, nosakot konkrētus kritērijus un sodus.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register