Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Līzinga juridiskā daba. Koncesijas daba, nošķiršana no citiem līgumiem

     

    Research Papers4 Law

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,18 (18%)
Discounted price*:
0,81
Purchase
Add to Wish List
ID number:332013
Author:
Evaluation:
Published: 25.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Valodnieciski jēdziens „līzings” cēlies no angļu vārda lease-nomāt, bet vārds leasing radies, lietvārdam lease pievienojot piedēkli – ing, līdz ar to kopumā apzīmējot attīstībai pakļautu darbību, tas ir, iznomātāja un nomnieka savstarpēji attiecību ilgstošu procesu, līdz ar to līzings jau tulkojumā no angļu valodas tiek apzīmēts nevis kā noma, kura tiek aplūkota kā vienreizējs akts, bet gan kā ilgstoša un attīstībai pakļauta attiecība starp nomas darījuma dalībniekiem. Pie tam ar līzingu mūsdienās tiek jau saprasta perspektīvās finansēšanas jauna, netradicionāla, specifiska papildus sistēma, kuras dalībnieki ir saistīti ar pirkšanas-pārdošanas, piegādes, nomas, lietošanas, glabāšanas un citām attiecībām.
Līzings- konsensuāls atlīdzības līgums, saskaņā ar kuru viena puse (līzinga devējs) apsola iegūt īpašuma tiesības uz otras puses (līzinga ņēmēja) izraudzītu lietu (līzinga objektu) un nodot to līzinga ņēmējam lietošanā, pretī saņemot zināmu līzinga maksu. Atkarībā no līguma veida tas var būt ar vai bez pirmstermiņa uzteikuma tiesībām. Līzinga termiņa beigās līzinga ņēmējam līzinga objekts jāatdod līzinga devējam vai arī jārealizē iepriekš paredzētās izvēles tiesības.
Pēc veidiem tiek izšķirti divu veidu līzingi: finansu līzings un operatīvais līzings. Katram no tiem var būt savi paveidi un modifikācijas. Un atkarībā un paveida un modifikāciju īpatnībām tajā var būt iesaistītas divas līdz četras (vai pat vairāk) puses.
FINANSU LĪZINGS jeb kapitāla līzings ir līzings, kas atbilst kādai no četrām finansu nomas pazīmēm (noteiktas ar Finansu grāmatvedības standartu padomes norādījumu Nr.13):
1. vienlaicīgi ar līzinga termiņa beigām notiek īpašuma tiesību pāreja;
2. līzings paredz iespēju izdarīt pirkumu par pazeminātu cenu (t.i. , zemāku cenu nekā ir tās patiesā tirgus vērtība);
3. līzinga periods ir ilgāks par 75% no noteiktā iekārtas kalpošanas laika;
4. līzinga maksājuma šābrīža vērtība ir lielāka par 90% no iekārtas patiesās tirgus vērtības.
Būtiskā sastāvdaļa, kas izriet no šī uzskaitījuma, ir amortizācijas princips. Proti, gan beidzoties līzinga periodam, gan līzinga ņēmējam pārtraucot nomas maksājumus pirms līzinga līguma noteiktā termiņa beigām, pilnā apmērā tiek aizsargātas līzinga devēja finansiālās intereses, jo līzinga ņēmējam pārtraucot līzinga maksājumus, iepriekš veiktie līzinga maksājumi būtiski pārsniegs faktisko līzinga objekta vērtības amortizāciju, un ja līzinga devējs pārdos objektu trešajām personām, ir iespējams pilnā mērā segt visas līzinga ņēmēja saistības.Ja līgumā tiek paredzēts, ka līzinga ņēmējam tiek aizliegts darījumu uzteikt, no līzinga ņēmēja uzteikuma gadījumā tiek piedzīts līgumsods, kas aptver vēl nenomaksāto amortizācijas vērtību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,03 €
Work pack Nr. 1138044
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Līzinga juridiskā daba. Koncesijas daba, nošķiršana no citiem līgumiem”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/332013

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register